Trwa ładowanie...
tvp
Anna Pawluczuk
06-11-2018 20:27

"Ziuk. Młody Piłsudski" – nowy serial TVP na 100-lecie odzyskania niepodległości

11 listopada Telewizja Polska zaprezentuje widzom premierowy odcinek nowego serialu "Ziuk. Młody Piłsudski". Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zobaczymy premierowy spektakl Teatru Telewizji, a także wiele nowych filmów dokumentalnych, programów publicystycznych i reportaży.

"Ziuk. Młody Piłsudski" – nowy serial TVP na 100-lecie odzyskania niepodległościŹródło: PAP
d1szxy4
d1szxy4

Nowy serial TVP: "Ziuk. Młody Piłsudski"

Nowy serial opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Akcja będzie toczyła się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie, a rozpocznie się od zamachu na cara Aleksandra II w Petersburgu. W centrum wydarzeń znajdzie się młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premiery i prezydenci. Odcinki skupią się na młodości marszałka i jego życiu przed I wojną światową. W rolę Piłsudskiego wcieli się Grzegorz Otrębski.

"Serial przybliża bohaterów naszej niepodległości, m. in. relacje Piłsudskiego z rodziną i bratem Bronisławem, a także pokazuje w jaki sposób rozwijały się jego cechy przywódcze" – powiedział prezes TVP Jacek Kurski.

Na ekranie zobaczymy również Ewę Wencel, Romana Gancarczyka, Sebastiana Cybulskiego, Jana Englerta, Urszulę Grabowską i Marka Kalitę.

Pierwszy odcinek serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" zostanie wyemitowany na antenie TVP 1 o 17:20 i zostanie powtórzony tego samego dnia o 22:15.

d1szxy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1szxy4