Trwa ładowanie...

Zbiórki dla Joanny Mazur. Jest już ponad 250 tys. zł

Nie trzeba było długo czekać, by poruszeni historią Joanny Mazur internauci zaczęli działać. Błyskawicznie ruszyły zbiórki pieniędzy i tylko przez weekend udało się zebrać imponującą kwotę.
Share
Internauci wspierają Joannę Mazur
Internauci wspierają Joannę MazurŹródło: newspix.pl, Fot: Aleksander Majdanski
d4eozph

Filmik o Joannie Mazur, jaki wyemitowano w ostatnim odcinku "Tańca z gwiazdami" wywołał gorącą dyskusję. Zarówno jurorzy, jak i widzowie programu nie kryli oburzenia, że niewidoma mistrzyni w biegach musi mieszkać w naprawdę kiepskich warunkach. Internauci od słów szybko ruszyli do czynów. W sieci pojawiły się zbiórki.

Jako pierwsza ruszyła zbiórka portalu pikio.pl. Reakcja fanów była natychmiastowa. Początkowo kwotą zakładaną w zbiórce było 100 tys. zł, ale reakcja internautów okazała się na tyle duża, że kwotę zwiększono do 160 tys., a wpłaty wciąż wpływają.

Zobacz także: "Taniec z gwiazdami": w takich warunkach mieszka Joanna Mazur

W sieci pojawiły się także kolejne zbiórki, zarówno na stronie pomagam.pl (tutaj udało się zgromadzić już ponad 100 tys. zł), jak i zrzutka.pl. W obu pułapem jest 200 tys. zł. Jak zauważył portal wirtualnemedia.pl, tylko przez weekend kwota zebrana we wszystkich zbiórkach przekroczyła 250 tys. zł.

W związku z zainetersowaniem sprawą Joanny Mazur głos zabrał Polski Komitet Paraolimpijski. Wystosował oświadczenie o udzielanym zawodniczce wsparciu i stypednium..

d4eozph

Na oświadczenie odpowiedział Michał Stawicki, przewodnik Mazur. Podziękował za wsparcie i zaproponował spotkanie z ministerstwem. - Podsumowaniem naszego spotkania będzie wspólne oświadczenie, w którym przedstawimy realne kwoty wsparcia jakie zostały nam przekazane - napisał na Instagramie. Stanowisko zajęło także Ministerstwo Sportu i Turystyki, które wyraziło chęć dalszego wsparcia lekkoatletki.

d4eozph

Podziel się opinią

Share
d4eozph
d4eozph