RozrywkaZbiórki dla Joanny Mazur. Jest już ponad 250 tys. zł

Zbiórki dla Joanny Mazur. Jest już ponad 250 tys. zł

Zbiórki dla Joanny Mazur. Jest już ponad 250 tys. zł
Źródło zdjęć: © newspix.pl | Aleksander Majdanski
Urszula Korąkiewicz

08.04.2019 07:57, aktual.: 08.04.2019 08:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie trzeba było długo czekać, by poruszeni historią Joanny Mazur internauci zaczęli działać. Błyskawicznie ruszyły zbiórki pieniędzy i tylko przez weekend udało się zebrać imponującą kwotę.

Filmik o Joannie Mazur, jaki wyemitowano w ostatnim odcinku "Tańca z gwiazdami" wywołał gorącą dyskusję. Zarówno jurorzy, jak i widzowie programu nie kryli oburzenia, że niewidoma mistrzyni w biegach musi mieszkać w naprawdę kiepskich warunkach. Internauci od słów szybko ruszyli do czynów. W sieci pojawiły się zbiórki.

Jako pierwsza ruszyła zbiórka portalu pikio.pl. Reakcja fanów była natychmiastowa. Początkowo kwotą zakładaną w zbiórce było 100 tys. zł, ale reakcja internautów okazała się na tyle duża, że kwotę zwiększono do 160 tys., a wpłaty wciąż wpływają.

W sieci pojawiły się także kolejne zbiórki, zarówno na stronie pomagam.pl (tutaj udało się zgromadzić już ponad 100 tys. zł), jak i zrzutka.pl. W obu pułapem jest 200 tys. zł. Jak zauważył portal wirtualnemedia.pl, tylko przez weekend kwota zebrana we wszystkich zbiórkach przekroczyła 250 tys. zł.

Na oświadczenie odpowiedział Michał Stawicki, przewodnik Mazur. Podziękował za wsparcie i zaproponował spotkanie z ministerstwem. - Podsumowaniem naszego spotkania będzie wspólne oświadczenie, w którym przedstawimy realne kwoty wsparcia jakie zostały nam przekazane - napisał na Instagramie. Stanowisko zajęło także Ministerstwo Sportu i Turystyki, które wyraziło chęć dalszego wsparcia lekkoatletki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (189)
Zobacz także