Trwa ładowanie...

Joanna Mazur kontra Ministerstwo. Mamy nowe oświadczenie

W sobotę opublikowaliśmy oświadczenie, jakie otrzymaliśmy od Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego w sprawie Joanny Mazur. Chodzi o mieszkanie, w jakim żyje od lat nasza złota medalistka. Głośno zrobiło się przez ostatni odcinek "Tańca z gwiazdami".

Joanna Mazur kontra Ministerstwo. Mamy nowe oświadczenieŹródło: East News
d1rt5dl

Podczas show Polsatu pokazano film z pokoju w internacie, w którym żyje Joanna Mazur. Kiepskie warunki wywołały oburzenie zarówno wsród ludzi w studio, jak i widzów i internautów. Od razu zaczęto zbierać pieniądze dla Joanny i nawoływac do państwowych instytucji o wsparcie.

Na naszą prośbę Komitet wystosował oświadczenie, w którym czytamy m.in.: "Joanna Mazur otrzymuje wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki w postaci ok. 40 000 złotych rocznie z programu Team 100 - katalog kosztów, które może pokryć jest szeroki - obejmuje także wynajem mieszkania (podobne wsparcie otrzymuje także przewodnik p. Joanny Michał Stawicki), ok. 24 000 rocznie stypendium sportowego przyznanego przez ministra Witolda Bańkę mimo niespełnienia przez p. Joannę Mazur kryterium ustawowych (podobne wsparcie otrzymuje Michał Stawicki), p. Joanna otrzymała także 10 000 nagrody specjalnej." (całość przeczytacie tutaj)

W odpowiedzi na ten tekst na swoim instagramowych profilu Michał Stawicki (przewodnik Mazur) napisał:

d1rt5dl

Cieszymy się z dyskusji jaka w ostatnich dniach przybrała na sile, dotyczącej równego traktowania sportowców pełno- i niepełnosprawnych w naszym kraju.

Jesteśmy wdzięczni Ministerstwu Sportu za wsparcie jakiego nam udziela, choć to bardzo długa i kręta droga do przebycia dla sportowca. Dużo dobrego już zostało zrobione, jednak do zrobienia jest jeszcze więcej w obszarze profesjonalnego sportu osób niepełnosprawnych.
Dziękujemy Ministerstwu za odpowiedź na głos społeczeństwa. Cieszymy się, że Ministerstwo w sobotni wieczór powołało sztab, który pochylił się nad naszym duetem sportowym. Wielka szkoda, że oświadczenie jest anonimowe i nie zostały potwierdzone wszystkie kwoty.

Proponujemy spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa, na którym bezpośrednio będziemy mogli odnieść się do kwot ujętych w oświadczeniu i wspólnie podsumować wsparcie jakie realnie otrzymujemy. Z ogromną radością skorzystamy z wyrażonej propozycji wsparcia, które pozwoli nam realizować indywidualny cykl szkolenia.
Podsumowaniem naszego spotkania będzie wspólne oświadczenie, w którym przedstawimy realne kwoty wsparcia jakie zostały nam przekazane.

Przypominamy wideo wyemitowane podczas "Tańca z gwiazdami":

d1rt5dl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rt5dl