Żartują z ukraińskich dzieci. Tak nikczemnych słów jeszcze nie było

Dziennikarz Andriej Sidorczik mówił w programie "60 minut" niewyobrażalne bzdury
Dziennikarz Andriej Sidorczik mówił w programie "60 minut" niewyobrażalne bzdury
Źródło zdjęć: © materiały partnera

25.05.2022 22:37, aktual.: 26.05.2022 07:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy w Ołeksandriwce odkrywane są makabryczne zbrodnie, jakich Rosjanie dopuścili się na malutkich dzieciach, za tragiczną sytuację w Ukrainie państwowa TV oskarża USA. Tak haniebnych słów jeszcze nie było.

Rosyjskim propagandystom udaje się niełatwa sztuka. Na każdą, nawet najbardziej niedorzeczną wypowiedź, za chwilę przypada jeszcze większy stek kłamstw i nikczemnych insynuacji. W programie "60 minut" Jewgienija Popowa przekroczono kolejną granicę.

O sprawie pisze Julia Davis – niezmordowana ekspertka od rosyjskiej propagandy, która o początku wojny w Ukrainie pokazuje, do czego zdolne są media kontrolowane przez zbrodniczy reżim.

We fragmencie, który trafił na jej Twittera, można posłuchać skandalicznych słów dziennikarza Andriej Sidorczik i prowadzącego program Jewgienija Popowa.

- Amerykańskie dzieci głodują - zaczął Popow. - A ukraińskie dzieci dostają pociski i bomby, które w jakiś sposób mają je chronić - podchwycił Sidorczik, który od razu dodał:

- Nie mają ojców, domów, ich kraj jest zrujnowany. Nie mają nic, co posiadają amerykańskie dzieci, to właśnie kraje Zachodu zafundowały Ukraińcom.

- Ale będą miały McDonalda! - znów wtrącił się gospodarz "60 minut".

- Tak, ale spalonego w wyniku tego, co się teraz tam dzieje - dodał zadowolony z siebie Sidorczik.

Przypomnijmy, że to nie kraje Zachodu najechały suwerenną Ukrainę, a w wyniku napaści Rosji zginęło wedle ostrożnych szacunków blisko 250 dzieci. To na pewno nie koniec, bo kolejne zbrodnie wychodzą na jaw.

"Ołeksandriwka w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy to nowa Bucza" - oznajmiła niedawno Ludmyła Denisowa. Ukraińska rzeczniczka praw człowieka poinformowała, że rosyjscy żołnierze gwałcili tam małe dzieci i niemowlęta.

Śledź też wydarzenia w Ukrainie w naszej RELACJI NA ŻYWO

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także