Zarobki Ogórek w Radiu Koszalin. Dużo powyżej średniej krajowej

Magdalena Ogórek czerpała mnóstwo korzyści z pracy w mediach publicznych
Magdalena Ogórek czerpała mnóstwo korzyści z pracy w mediach publicznych
Źródło zdjęć: © fot. Kapif

08.02.2024 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Magdalena Ogórek jeszcze do niedawna była nie tylko gwiazdą TVP Info, ale także osobą, która mogła liczyć na zarobki w rozgłośniach publicznych. Właśnie podano, ile zarabiała w Polskim Radiu Koszalin.

Magdalena Ogórek to jedna z gwiazd TVP Info, która zniknęła z anteny po grudniowej rewolucji. Choć powtarzała jak mantrę narrację PiS o "zamachu Tuska na wolne media", to jednak w przeciwieństwie do swoich kolegów z telewizji i polityków, usunęła się w cień. A jak doskonale wiadomo, Ogórek była osobą wszechobecną w mediach publicznych za czasów poprzedniej władzy. Mowa nie tylko o TVP, ale też o szeregu publicznych radiostacji.

Niedawno ujawniono, że za prowadzenie audycji w Radiu Opole w ubiegłym roku, Ogórek zgarnęła 41,6 tys. zł brutto. W Radiu Pik za prowadzenie "Rozmowy dnia" w ubiegłym roku otrzymała 21,7 tys. zł brutto. Wirtualne Media podawały też, że za prowadzenie audycji w Radiu Szczecin zainkasowała 54 tys. zł. brutto. Chodzi o współpracę w latach 2018-2020.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Magdalena Ogórek - ile zarabiała w Radiu Koszalin?

Teraz mamy nowe informacje na temat dalszego dorabiania Ogórek. Publiczne Radio Koszalin poinformowało, że kobiecie wypłacono w 2023 r. łącznie 123,9 tys. zł brutto. Była pracownica TVP prowadziła rozmowy w audycji "Express Warszawa-Koszalin" i miała audycję z Marcinem Wolskim — "Mistrz i Magdalena. Ogórek i Wolskiego muzeum wyobraźni". Dla porównania Marcin Wolski zainkasował przez 2023 r. 31,4 tys. zł, zaś Michał Rachoń 25,2 tys. zł. za prowadzenie "Express Warszawa-Koszalin".

Przeciętne wynagrodzenie w trzecim kwartale 2023 r. w Polsce wynosiło 7194,95 zł, więc Ogórek zarabiała dużo powyżej. I mówimy tutaj o jednej z dodatkowych prac kobiety.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialach, które "ubito" zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także