Trwa ładowanie...

Zaległe wypłaty idą w miliony. Jest odpowiedź TVP

TVP zapewnia, że reguluje zaległości wobec swoich kontrahentów. Wirtualnej Polsce udało się ustalić, że obecnie mogą one już sięgać wielu milionów złotych. Co ze spłatą?

Zmiany w TVP dla wielu kontrahentów spółki oznaczają problemy finansowe. Długi rosną, współpracownicy czekają na pieniądzeZmiany w TVP dla wielu kontrahentów spółki oznaczają problemy finansowe. Długi rosną, współpracownicy czekają na pieniądzeŹródło: Kapif, fot: KAPIF.pl
d1cf5ul
d1cf5ul

O problemie zaczęło być głośno kilka dni temu, kiedy w przestrzeni publicznej pojawiły się pierwsze sygnały ze strony kontrahentów TVP. Narzekali, że stacja przestała płacić im za ich usługi.

Wynikać to ma z powyborczego zamieszania politycznego i organizacyjnego, a co za tym idzie - także finansowego - wokół publicznego nadawcy, które związane jest z próbami odpolitycznienia go przez nową władzę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zapytaliśmy o zmiany w TVP. Skrajne opinie Polaków

TVP nie płaci kontrahentom. "Sytuacja jest poważna"

Wirtualnej Polsce udało się dotrzeć do kilku osób i firm, których dotknął ten problem. Michał Kwieciński z firmy Akson Studio, od lat współpracującej z TVP przy dużych projektach filmowych i serialowych, oraz Sławomir Jóźwik, który od wielu lat jest producentem wykonawczym popularnego serialu TVP "Komisarz Alex", przyznali w rozmowie z Wirtualną Polska, że zaległości TVP wobec ich firm sięgają już kwot liczonych w milionach złotych.

Kilka osób współpracujących ze stacją w mniejszym zakresie mówiło Wirtualnej Polsce o zaległościach sześciocyfrowych.

d1cf5ul

- Sytuacja po kilku tygodniach zaległości w płatnościach jest poważna, ale nie beznadziejna, choć problem pogłębia się z każdą kolejną nie wypłaconą ratą - alarmował Jóźwik.

TVP uspokaja. Zapewnia, że ureguluje zaległości

Przygotowując wczorajszy materiał, poprosiliśmy TVP o komentarz do tych informacji i do sytuacji finansowej firmy. Do momentu publikacji nie dotarła do nas żadna odpowiedź.

Biuro Prasowe TVP odezwało się do Wirtualnej Polski w piątek rano, przesyłając uspokajające oświadczenie w tej sprawie.

d1cf5ul

Można w nim przeczytać, że (pisownia oryginalna): "Zgodnie z informacją ministra kultury i dziedzictwa narodowego finansowanie Telewizji Polskiej na ten rok jest zapewnione. Wynagrodzenia pracowników i współpracowników Spółki nie są zagrożone, trwa regulowanie zaległych płatności wobec kontrahentów".

Pieniądze trafią do TVP

"Telewizja Polska S.A. właśnie otrzymała pierwszą transzę długo oczekiwanego finansowania, w wysokości 220 mln zł. To krok, który pozwoli nam rozwiązać kilka bieżących problemów oraz optymistyczniej spojrzeć w przyszłość" – napisał Daniel Gorgosz w mailu, do którego dotarła redakcja Wirtualnych Mediów.

Pracownicy Telewizji Polskiej otrzymali zapewnienia, że sytuacja jest opanowana: "Jesteśmy w trakcie uzgadniania terminów wypłaty kolejnych transz, które pozwolą na stabilne funkcjonowanie spółki".

d1cf5ul

Przemek Gulda, dziennikarz Wirtualnej Polski

W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1cf5ul
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cf5ul