Trwa ładowanie...
dvn56pb

Miękkie lądowanie dziennikarza TVP. Po aferze łatwo znalazł pracę

Tomasz Zalewa, były dziennikarz TVP Lublin przyłapany przez kamery miejskiego monitoringu na rozrzucaniu śmieci, ma nową pracę. Zatrudnienie znalazł w kierowanym przez marszałka z PiS Urzędzie Marszałkowskim.
Share
Tomasz Zalewa, skompromitowany dziennikarz TVP Lublin, znalazł pracę w Urzędzie Marszałkowskim
Tomasz Zalewa, skompromitowany dziennikarz TVP Lublin, znalazł pracę w Urzędzie MarszałkowskimŹródło: Kadry z TVP
dvn56pb

W sierpniu Tomasz Zalewa zyskał ogólnopolską sławę i z hukiem stracił pracę w TVP. Wszystko za sprawą kompromitującego nagrania z miejskiego monitoringu, na którym widać, jak dziennikarz TVP rozrzuca śmieci na placu im. Lecha Kaczyńskiego, by uwiarygodnić swój materiał o zaniedbaniach włodarzy miasta z Koalicji Obywatelskiej. Niezwykłe zaangażowanie w wykonywaną pracę nie skończyło się wówczas dla Zalewy pomyślnie. Dyrektor regionalnego ośrodka TVP odciął się od działań swojego pracownika i demonstracyjnie go zwolnił. Kilka miesięcy później potencjał Tomasza Zalewy został jednak doceniony przez Urząd Marszałkowski w Lublinie kierowany przez Jarosława Stawiarskiego z PiS.

Jak podaje na swoich stronach internetowych "Dziennik Wschodni", 4 stycznia redaktor Zalewa rozpoczął pracę w Oddziale Administracyjnym Departamentu Organizacyjno-Prawnego lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Nowe twarze TVP

Byłego dziennikarza TVP zatrudniono bez konkursu, co potwierdził rzecznik prasowy urzędu.

dvn56pb

- Od 4 stycznia br. (Tomasz Zalewa - przyp. red.) pracuje jako pomoc administracyjna w Oddziale Administracyjnym w Departamencie Organizacyjno-Prawnym. Na stanowisko pomocy administracyjnej niewymagana jest procedura konkursowa - tłumaczy w rozmowie z regionalnym portalem Remigiusz Małecki z lubelskiego UM.

Ujawnił też, jak wyglądała rekrutacja na stanowisko w przypadku byłego dziennikarza "Panoramy lubelskiej".

- Pan Tomasz Zalewa złożył podanie o pracę w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, które zostało rozpatrzone pozytywnie - wyjaśnił rzecznik urzędu.

dvn56pb

Od listopada 2018 r. marszałkiem województwa lubelskiego jest polityk Prawa i Sprawiedliwości, były minister sportu Jarosław Stawiarski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvn56pb

Podziel się opinią

Share
dvn56pb
dvn56pb