Trwa ładowanie...
d3h86pu

Tomasz Zalewa: kim jest autor materiału TVP o śmieciach w Lublinie?

Za sprawą materiału o zaśmieconym placu im. Lecha Kaczyńskiego dziś o Tomaszu Zalewie mówi cała Polska. Kim jest skompromitowany dziennikarz?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Zalewa jest znanym lubelskim dziennikarzem
Tomasz Zalewa jest znanym lubelskim dziennikarzem (Kadr z TVP Lublin)
d3h86pu

W tym przypadku rozgłos, jaki zyskał dziennikarz z Lublina, nie jest jednak godny pozazdroszczenia. Przyłapany na gorącym uczynku przez kamery miejskiego monitoringu Tomasz Zalewa, który rozrzucał śmieci, by uwiarygodnić swój materiał dla TVP, mimo poświęcenia, z hukiem stracił pracę. O kolejną może być trudno, choć Tomasz Zalewa to dziennikarz z dużym doświadczeniem, dobrze znany w lokalnych mediach. W przeszłości współpracował m.in. z lubelskim odziałem portalu nszemiasto.pl, prowadził liczne miejskie imprezy takie jak np. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zanim rozpoczął karierę w regionalnym oddziale TVP Lublin, wiele lat pracował w radiu. Pierwsze kroki stawiał w rozgłośni akademickiego Radia Centrum. Później przez parę lat prowadził poranne audycje w Radiu Plus, a w 2004 roku dołączył do zespołu Radia Złote Przeboje (jego właścicielem podobnie jak "Gazety Wyborczej" jest Agora - przyp. red.).

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Tak wówczas zaprezentowano sylwetkę Zalewy w lokalnym wydaniu "Gazety Wyborczej":

d3h86pu

"- Zawsze marzyłem o tym, by być dziennikarzem - mówi Tomek z taką pewnością, że nie można mu nie wierzyć. Wszyscy pamiętają, jak ze szczytu rusztowania rozdawał wodę mineralną za symboliczną złotówkę. Tuż przed drugą edycją akcji, w 2003 r., wziął ślub. Nowożeńcy spędzili noc poślubną ponad ziemią. - Podobno to całe rusztowanie kiwało się na wszystkie strony... Moja żona to wyjątkowa kobieta, przede wszystkim dlatego, że wytrzymała ze mną już półtora roku".

Od 2013 roku Tomasz Zalewa, od którego dziś zdecydowanie odcina się kierownictwo TVP Lublin, był jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy stacji, reporterem głównego programu informacyjnego "Panoramy Lubelskiej". Prowadził też "Poranek z Panoramą" czy "Magazyn Sportowy". Jak wówczas pisano o nim na facebookowym profilu TVP Lublin, Tomasza Zalewę "cechuje wysoka kultura osobista i erudycja. Jego hobby to księgowość oraz tapicerstwo. W wolnych chwilach uprawia szermierkę intelektualną i gra w squasha".

Po aferze, jaką wywołało własnoręczne kreowanie przez Zalewę dowodów do swojego materiału, który miał uderzyć w miejskich włodarzy związanych z PO, internauci przypomnieli, że dziennikarz nie krył się ze swoimi politycznymi sympatiami. W sieci krąży zdjęcie Tomasza Zalewy, który uczestniczył w jednym z wieców poparcia dla Andrzeja Dudy w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej. Złośliwi użytkownicy Twittera założyli fejkowe konto Zalewie, na którym przypomnieli mu wyborczą agitację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3h86pu

Podziel się opinią

Share
d3h86pu
d3h86pu