Wpadka w TV Republika. Niefortunne słowa na antenie. Prezenterka musiała się tłumaczyć

Kadr z TV Republika. Andrzej Wierzejski szczerze powiedział, co myśli o TVP
Kadr z TV Republika. Andrzej Wierzejski szczerze powiedział, co myśli o TVP
Źródło zdjęć: © Kadr z TV Republika

21.12.2023 15:25, aktual.: 21.12.2023 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niefortunne słowa na temat widzów TVP, a konkretnie "Teleexpressu", padły na antenie TV Republika. Komentujący ostatnie wydarzenia w TVP ekspert w pewnym momencie nieco się zagalopował i szczerze powiedział, co myśli o widzach publicznej stacji. Zakłopotana prezenterka po chwili zareagowała.

Wpadkę na antenie TV Republika wyłapał portal echonet.info.pl, zamieszczając m.in. na platformie X fragment rozmowy Marty Piaseckiej z Aleksandrem Wierzejskim. Prezenter znany widzom prawicowej anteny m.in. z programu "Przegląd prasy niemieckiej", który komentował w programie na żywo ostatnie zmiany w TVP, w pewnym momencie postawił na brutalną szczerość i bezpardonową uwagę pod adresem widzów publicznej stacji.

- To nie jest "Teleexpress", tu są inteligentni ludzie ... - tak zareagował na wtrącenie prezenterki, że sejmowa uchwała o przywróceniu rzetelności mediów publicznych, która stała się podstawą do dalszych działań dla nowego ministra, nie ma mocy prawnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy Wierzejski skończył wypowiedź, Marta Piasecka ruszyła z drobnym sprostowaniem.

- Chciałam tylko powiedzieć, że "Teleexpress" oglądają ludzie i wykształceni i niewykształceni... - zapewniła, wyraźnie chcąc ratować sytuację.

Warto wspomnieć, że Marta Piasecka to jedna z licznych prezenterek TVP Info i TVP, a także gospodyni "Teleexpressu", która po ostatnich zmianach na Woronicza pojawia się na antenie TV Republika.

Przypomnijmy, że w środę wieczorem wierni poprzednim władzom pracownicy TVP przygotowali i wyemitowali w prawicowej stacji wydanie specjalne "Wiadomości", które tego dnia po raz pierwszy w historii trzeciej RP nie ukazały się na antenie TVP1.

Zamiast nich z odezwą do widzów wystąpił Marek Czyż, który jest twarzą nowej TVP i zapodział zmiany w programie informacyjnym Jedynki. Czyż, który dawniej pracował w  TVP, ma poprowadzić w czwartek pierwsze wydanie "Wiadomości" przygotowane przez nowy zespół redakcyjny pod wodzą Pawła Płuski.

Dodajmy, że środowe wydanie "Wiadomości" w TV Republika przyniosło jej rekordową oglądalność. Dziennikarze niszowej stacji już odtrąbili sukces, mówiąc o nawet dwumilionowej widowni, jaką zgromadziło wydanie specjalne "Wiadomości". Dane opracowane przez pracownię Nielsen także mówią o rekordowym skoku oglądalności ( 1526-procentowy), który jednak w przeliczeniu na liczbę widzów nie jest już aż tak imponujący.

Według Nielsena program pracowników TVP w TV Republika oglądało średnio prawie 560 tys. osób, co stanowiło 4,38 proc. udziału w oglądalności. Wydanie specjalne w całości (pomiędzy 19:30-21:05) oglądało średnio ponad 483 tys. widzów, co stanowiło 3,8 proc. oglądalności.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się nad ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także