Nowość Netflixa. A wpadki widać jak na dłoni
Sześć odcinków "Dziewczyny i kosmonauty" można obejrzeć już na Netflixie. To produkcja z polskimi aktorami w rolach głównych. Zabawnie prezentuje się małe przeoczenie twórców, a konkretnie osoby, która tworzyła pasek informacyjny w serialu.
"Dziewczyna i kosmonauta" zaczyna się niezwykle intrygująco. Jest rok 2022, Rosjanie proponują Polakom wysłanie człowieka w kosmos. O jedno miejsce poza ziemską orbitą, a przy okazji także o serce jednej kobiety (w tej roli Vanessa Aleksander) walczy dwóch kandydatów (Jędrzej Hycnar i Jakub Sasak). Jeden z nich zdobywa miejsce w statku kosmicznym, a drugi ukochaną. Niestety, dochodzi do awarii i kontakt z podróżującym kosmonautą urywa się. Akcja przenosi się o 30 lat, a bohaterowie zyskują nowe twarze (m.in. Magdaleny Cieleckiej i Andrzeja Chyry).
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Sławosz Uznański opowiada, jak został rezerwowym astronautą ESA
Wbrew pozorom "Dziewczyna i kosmonauta" to jednak bardziej romans niż dramat science-fiction. A sądząc po komentarzach w sieci, to także wdzięczny obiekt niewinnych żartów.
"Niepokoję się, bo to pierwszy od dawna serial bez mniejszości" - można przeczytać w mediach społecznościowych.
"Ja rozumiem, że człowiek na starość się kurczy, ale chyba nie aż tak, żeby Jakub Sasak (186 cm wzrostu) "wyrósł" na Andrzeja Chyrę (176 cm). Obaj grają postać Bogdana Rosy - zauważył inny z widzów.
Kolejny internauta dostrzegł z kolei błąd na pasku, który przewija się w wymyślonym przez scenarzystkę programie informacyjnym.
"Uwielbiam szukać literówek w wycinkach gazet itp. widocznych przez ułamek sekundy na ekranie w filmach i serialach" - napisał w poście skrupulant, wychwyciwszy brakujące "t" w wyrazie "ostatniej".
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o masakrowaniu "Znachora", najgorszych filmach na walentynki i polskich erotykach, które podbijają świat (a nie powinny) . Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.