Trwa ładowanie...

Wpadka w reality show. Proste słowo okazało się problemem

Niepozornie błahe zadanie oceniania siebie nawzajem przyniosło w "Hotelu Paradise" nieoczekiwany zwrot akcji. Przemek nie rozumiał określenia, jakie padło pod jego adresem. Ale nie było mu do śmiechu z tego powodu. Właściwie nikt nie umiał mu pomóc i tego wytłumaczyć.

Share
Przemek nie spodziewał się takiej ocenyPrzemek nie spodziewał się takiej ocenyŹródło: kadr z programu
d40ei34

Uczestnicy "Hotelu Paradise" zostali ostatnio postawieni przed wyzwaniem. Mieli krótko ocenić swoich współuczestników, ale warunek był jeden – muszą być w swoich opiniach szczerzy. Później mogli przekonać się, co sądzą o nich inni, bo każdy odczytywał oceny na głos.

Doświadczenie to okazało się szczególną lekcją dla Przemka, bo jedno z określeń, z którym się spotkał, było dla niego zupełnie niezrozumiałe. Chodziło o przymiotnik "apodyktyczny".

Uczestnik miał problem z rozszyfrowaniem, co ktoś miał pod tym słowem na myśli. I można by tu wytknąć, a nawet obśmiać niewiedzę, ale problem okazał się większy. Właściwie nikt nie był w stanie przyjść mu z pomocą i wyjaśnić, co znaczy owo określenie.

Klaudia El Dursi: "Nasz program to fabryka gwiazd"

Dopytywał kolegów, aż w końcu Miłosz wydedukował, o co może chodzić. - Apodyktyczny - "dyktyczny" - od dyktatury jakiejś. Coś takiego jesteś – mówił, sugerując, że zapewne ktoś miał na myśli, że Przemek jest osobą władczą.

d40ei34

Cóż, jako jedyny był całkiem blisko rozwikłania zagadki – wszak apodyktyczny charakter to taki, który nie znosi sprzeciwu, a osoba go posiadająca często narzuca swoje zdanie innym.

I chociaż tajemnica ostatecznie została rozwiana, to nie da się ukryć, że uczestnikom "Hotelu Paradise" przydałoby się np. zadanie z… powtórką z języka polskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40ei34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40ei34
d40ei34