Wpadka w "Familiadzie". Widzowie wytykają błąd ankietowanym

Widzowie wytykają kolejną wpadkę w "Familiadzie"
Widzowie wytykają kolejną wpadkę w "Familiadzie"
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

07.11.2022 14:57, aktual.: 07.11.2022 16:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Familiada" to teleturniej, który bawi widzów od przeszło 30 lat. To także kopalnia dowcipów i wpadek. Nie tylko zawodników, ale i prowadzącego. Jak się okazuje - również ankietowanych. Tym razem widzowie wskazują, że to oni popełnili błąd, choć gracze trafili w ich odpowiedź i zdobyli punkty.

Problematyczne w jednym z ostatnich odcinków "Familiady" okazało się pozornie proste pytanie, w którym trzeba było podać przykłady sportów, gdzie nie ma remisu. Drużyna Kickbokserek postawiła na szachy. Jak się okazało, tę samą odpowiedź podało 11 ankietowanych.

Widzowie podkreślają jednak w sieci, że jest błędna i nie powinna zostać zaliczona. W szachach bowiem dochodzi do remisu i to bardzo często. Taki wynik zwany jest patem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Tak się zastanawiam, czemu uznano szachy. Tam remisów jest wręcz więcej niż rozstrzygnięć", "Ktoś tam ogarnia, że w szachach akurat remis jest najczęstszym rozstrzygnięciem na najwyższym poziomie?", "W szachach jest możliwy remis, więc edukować się i jeszcze raz edukować" - czytamy w komentarzach.

Cóż, jak się okazuje, ankietowanym też zdarza się pomylić, a w "Familiadzie" chodzi jednak nie zawsze o poprawną odpowiedź, ale tę, która... najczęściej pada.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także