Przyjaciele o Wojciechu Pijanowskim. Ujawnili, jaki prywatnie jest mistrz "Koła Fortuny"

Wojciech Pijanowski wiedzie życie emeryta, ale bynajmniej się nie nudzi
Wojciech Pijanowski wiedzie życie emeryta, ale bynajmniej się nie nudzi
Źródło zdjęć: © Kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

29.09.2023 14:06, aktual.: 29.09.2023 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojciech Pijanowski, gwiazda kultowego "Koła Fortuny", od lat nie występuje na szklanym ekranie. Ostatnio jednak zrobił wyjątek i dał się namówić na rozmowę z "Dzień Dobry TVN". Znany z dystansu do siebie twórca teleturniejów zapewnił, że wciąż żyje i opowiedział o tym, co robi na emeryturze. Jeszcze bardziej zaskakujące było jednak to, co o Pijanowskim powiedzieli jego przyjaciele.

Wojciech Pijanowski to twórca licznych teleturniejów, choć niewątpliwie kojarzony przede wszystkim z "Kołem Fortuny", który podbił serca widzów TVP na początku lat 90. Pijanowski trafił jednak do telewizji 20 lat wcześniej, w latach 70., a to za sprawą wielkiej pasji do gier, którą zaraził go ojciec.

Jak wspominał w materiale wyemitowanym w piątkowym wydaniu "Dzień Dobry TVN" Pijanowski, na Woronicza znalazł się przypadkiem, po śmierci ojca, który prowadził "Ekran z bratkiem". Kiedy okazało się, że nie tylko odziedziczył po nim smykałkę do gier, ale i jest sprawnym prezenterem, dostał posadę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mówiłem trzy razy szybciej, niż ustawa przewiduje, ale powiedziałem cały tekst. I w ten sposób zacząłem pracę w telewizji - wspominał swój debiut przed kamerą TVN Pijanowski, który od lat wiedzie spokojne, choć wcale nie leniwe życie emeryta.

Jak dziś żyje Wojciech Pijanowski?

Choć 71-letni prezenter wyznał, że rzucił grę w golfa, to wciąż pozostaje aktywny, tworzy i co najważniejsze, korzysta z życia. - [...] Przetłumaczyłem sztukę kanadyjską, komedię. Przygotowuję z kolegami ze Stanów film. Książkę zacząłem pisać o sobie, to jest bez sensu kompletnie. Idę do kina, rozumiem, o czym mówią, jest fajnie - opowiadał w materiale dla "Dzień Dobry TVN".

O Wojciechu Pijanowskim opowiadali także jego przyjaciele: Krzysztof Szewczyk i Włodzimierz Zientarski, z którymi pracuje nad radiową audycją i którzy nie ukrywali, że nie zawsze jest łatwy w obyciu. Jak wskazywali, bywa sarkastyczny i uszczypliwy, a "uprzejmość w wykonaniu Wojciecha Pijanowskiego nie istnieje" - podsumował go nieco złośliwie Szewczyk.

W materiale znalazła się także wypowiedź Magdy Masny, ekranowej towarzyszki Pijanowskiego w "Kole Fortuny", z którą przyjaźnią się do dziś. Jak wspominała niezapomniana hostessa z teleturnieju, kojarzona z hasłem "Magdo, pocałuj pana", Pijanowski - mimo wpadek na planie - rzadko decydował się coś wycinać na etapie montażu.

On sam zaś wie, że dziś z powodu takich sformułowań już dawno zostałby bohaterem tabloidów i zyskał tytuł "szowinisty roku", jak sam stwierdził przed kamerą. Koleżanka z programu bynajmniej nie ma mu jednak tego za złe.

Magda Masny o Pijanowskim. Ujawniła, jak ją nazywał

- Nasza znajomość z Wojtkiem trwa do dziś. Wiele nas łączy, specyficzne poczucie humoru i to, że możemy spotkać się po wielu miesiącach i jest tak, jakbyśmy się nie rozstawali - mówiła przed kamerą Masny, zaskakując także wyznaniem, że Pijanowski zwracał się do niej na planie żartobliwie, choć jednocześnie na tyle wulgarnie, że nie przeszło to na antenie TVN.

- "Ty chol ...". To uwielbiałam - wspominała, zanosząc się śmiechem Masny. - Żeby poznać Wojtka, trzeba mieć dystans do siebie, ale i do niego - podsumowała Wojciecha Pijanowskiego.

Gośćmi najnowszego odcinka "Clickbaitu" są Kamila Urzędowska (pięknie malowana Jagna z "Chłopów") oraz Jan Kidawa-Błoński (reżyser sequela kultowej "Różyczki"). Na tapet wzięliśmy też: "Kosa", "Horror Story", "Imago", "Freestyle", "Święto ognia""Tyle co nic", czyli najciekawsze filmy 48. festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także