Trwa ładowanie...

Władze TVP wyróżnione! Nie przeszkodziła nawet dramatyczna oglądalność

Zarząd i rada nadzorcza TVP dostały absolutorium za działalność w 2016 roku. To spore wyróżnienie dla Telewizji Polskiej, patrząc na to, co ostatnio się dzieje.

Share
Władze TVP wyróżnione! Nie przeszkodziła nawet dramatyczna oglądalność
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
dwr66tu

Zwyczajne walne zgromadzenie odbyło się 27 czerwca w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na spotkaniu pojawiły się zarówno poprzednie, jak i obecne władze stacji. Absolutorium za rok 2016 otrzymał Jacek Kurski, wiceprezes Maciej Stanecki oraz rada nadzorcza: Maciej Łopiński, Przemysław Tejkowski i Radosław Włoszek.

Pozytywną ocenę otrzymał także Janusz Daszczyński, który prezesem TVP był do 8 stycznia 2016 roku.
- To było bardzo krótkie walne zgromadzenie, trwało zaledwie 15 minut - powiedział w rozmowie z wirtualnemedia.pl Daszczyński.

dwr66tu

W ubiegłym roku TVP zanotowała 872 mln wpływów z reklam i 365,5 mln zł z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Ogólnie jest to gorzej niż w poprzednich latach o blisko 180 mln złotych.
Spekuluje się również o tym, że Telewizja Polska ma problemy finansowe w związku ze spadkiem zysków z abonamentu. W Prawie i Sprawiedliwości trwają rozważania nad dotacją dla mediów publicznych z budżetu państwa oraz uchwaleniem nowego podatku na ten cel.

Ostatnio pojawiły się też informacje o coraz słabszej oglądalności TVP. Przyczyną tego mogą być roszady programowe oraz ostanie głośne afery.

Schetyna wzywa do niepłacenia abonamentu. Oto zaległości Polaków

dwr66tu

Podziel się opinią

Share
dwr66tu
dwr66tu