"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Amazon nie patyczkuje się z hejterami. Postanowił ich "odsiać"

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" można oglądać na Amazon Prime od 2 września
"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" można oglądać na Amazon Prime od 2 września
Źródło zdjęć: © fot. mat. pras.

04.09.2022 09:08, aktual.: 04.09.2022 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" był jednym z najbardziej oczekiwanych seriali tego roku. Niestety tak jak można było się spodziewać, w dniu premiery produkcji doszło do tzw. review bombing. Masa hejterów bardzo nisko oceniła serial, co zmusiło Amazon do pojęcia radykalnego kroku.

W piątek 2 września na platformę Amazon Prime trafiły dwa pierwsze odcinki serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". Choć produkcja otrzymała od krytyków generalnie pozytywne recenzje, to sprawa zupełnie inaczej wygląda, gdy spojrzy się na noty od internautów. W serwisie Rotten Tomatoes "Pierścienie Władzy" pozytywnie oceniło 38 proc. użytkowników. Średnia na IMDb to 6.6, na Metacritic 2.4, a na polskim Filmwebie 4.4.

Jak można się było spodziewać, wśród zarzutów najczęściej pojawiają się stwierdzenia, które przewijają się w sieci od pięciu lat - toksyczny fandom Tolkiena narzeka na polityczną poprawność (w bohaterów serialu wcielają się m.in. czarnoskórzy aktorzy) oraz odejście od materiału źródłowego. Można powiedzieć, że "Pierścienie Władzy" padły ofiarą zjawiska review bombing, czyli zbiorowego ocenienia negatywnie danej pozycji bez wcześniejszego zapoznania się z jego treścią.

Tak użytkownicy oceniają "Pierścienie Władzy" w serwisie Metacritic
Tak użytkownicy oceniają "Pierścienie Władzy" w serwisie Metacritic© fot. Metacritic

Jak donosi The Hollywood Reporter, Amazon postanowił zawalczyć z hejterami. Wprowadził 72-godzinną blokadę oceniania na Prime Video. Ma to pomóc w weryfikacji prawidłowych opinii i "odsiać" hejterów, którzy bombardują serial niskimi ocenami. Co ciekawe, firma potwierdziła też, że tę politykę wprowadziła latem we wszystkich swoich programach, ale "Pierścienie Władzy" są pierwszą premierą, gdy wcielono ją w życie.

Warto wspomnieć, że choć Amazon jest właścicielem IMDb, to jednak tam nie wyłączył ocen. Usunął za to wszystkie negatywne recenzje. Te pozytywne zaczynają się od oceny 6/10.

Przypomnijmy, że fabuła "Pierścieni Władzy" rozgrywa się kilka tysięcy lat przed wydarzeniami opisanymi w "Władcy Pierścieni" i "Hobbicie". Opowiada o stworzeniu Pierścienia Władzy i próbie podbicia Śródziemia przez Saurona. Pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków, na które przeznaczono budżet aż 465 mln dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także