"Wiedźmin": przeżyłem Próbę Traw. Jestem gotów na uroczystą premierę

"Wiedźmin": przeżyłem Próbę Traw. Jestem gotów na uroczystą premierę
Źródło zdjęć: © WP.PL

13.12.2019 21:21, aktual.: 13.12.2019 21:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ekipa "Wiedźmina" Netfliksa jeździ po świecie, promując nadchodzącą premierę serialu. Wkrótce zawitają także do Warszawy, gdzie na śmiałków czeka Próba Traw. Kto przeżyje ten wiedźmiński sprawdzian, będzie mógł zgarnąć zaproszenie na premierę z głównymi aktorami "Wiedźmina".

Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer), Freya Allan (Ciri), Lauren Hissrich (showrunnerka) i Tomek Bagiński przybędą 18 grudnia do Warszawy, by wraz z polskimi fanami świętować premierę serialu "Wiedźmin" na Netfliksie. Chętnych na taką imprezę z pewnością nie zabraknie, ale udział wezmą nieliczni. Między innymi ci, którzy pomyślnie przejdą Próbę Traw. "Medalion dostanie każdy, kto choć podejmie próbę. Na najwytrwalszych czeka 200 podwójnych zaproszeń. 200 i ani jednego więcej" - czytamy na stronie wydarzenia, które odbędzie się w sobotę 14 grudnia.

"To oczywiste. Chcą zmutować dzieciaka, poddać go Próbie Traw i zmianom, ale nie wiedzą, jak to zrobić. (...) Ukryte w podziemiach zakurzone butle legendarnych eliksirów, alembiki, piece i retorty... Żaden z nich nie wie, jak się tym posłużyć" – pisał Andrzej Sapkowski. Z jego książek wiemy, że Próba Traw była jednym ze śmiertelnie niebezpiecznych sprawdzianów, które musieli przejść wszyscy młodzi kandydaci na wiedźmina. Przeżywali nieliczni (według Geralta: 3-4 chłopcy na 10), a później wcale nie mieli z górki.

Z okazji zbliżającej się premiery "Wiedźmina" Netflix zorganizował w Warszawie swoją Próbę Traw. Na szczęście śmiertelność nie jest tak wysoka jak w oryginale (a przynajmniej nic jej nie zapowiada).Przekonałem się o tym wchodząc do zagadkowego pomieszczenia na ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie. To właśnie tam w sobotę ma się odbyć wydarzenie dla fanów, którzy marzą o zdobyciu wiedźmińskiego medalionu i zaproszenia na premierową imprezę z udziałem twórców i części obsady.

Obraz
© WP.PL

Na śmiałków poddających się Próbie czekają trzy zadania. Pierwsze, najbardziej wiedźmińskie, to konieczność wypicia eliksiru. Na szczęście zadanie nie polega na tym, by – tak jak w książce - przeżyć mękę po wypiciu trucizny, a jedynie odgadnąć główny składnik eliksiru.

Drugie zadanie to próba zręczności. W trzecim trzeba się wykazać wiedzą o uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego - żaden wiedźmiński ignorant nie może liczyć na litość.

Miejsce, w którym odbywa się warszawska Próba Traw, z zewnątrz wygląda niepozornie, ale w środku czeka na śmiałków prawdziwy wiedźmiński świat. Wszędzie piętrzą się czaszki nieudaczników, kolorowe eliksiry budzą grozę swoją nieznaną zawartością, a mężni wojownicy w quasi-średniowiecznych szatach budzą należyty szacunek.

Na szczęśliwców czeka również spotkanie z pięknymi niewiastami, które wręczają wiedźmińskie medaliony. Krótko mówiąc - prawdziwa gratka dla fanów "Wiedźmina", którzy już odliczają dni do premiery serialu.

Obraz
© WP.PL
Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także