Trwa ładowanie...

Wieczory kryminalne w Telewizji WP. Produkcje, które wgniatają w fotel

To prawdziwa gratka dla każdego kinomaniaka. Marzy wam się wieczór spędzony z dobrym kryminałem? Znajdziecie je w Telewizji WP. Od poniedziałku do czwartku czekają na was trzymające w napięciu światowe hity, a także zupełnie nowa pozycja. Wiosenne wieczory obfitują w wielkie emocje!

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wieczory kryminalne w Telewizji WP. Produkcje, które wgniatają w fotelŹródło: Materiały prasowe
d2osbbo

"Most nad Sundem" (sezon 1,2,3)

Premiery: poniedziałki 21.00 i 22.00; wtorki 21.00 i 22.00

To serial kryminalny powstały jako koprodukcja szwedzko-duńska. Jego pomysłodawcą i scenarzystą jest skandynawski pisarz i aktor Hans Rosenfeldt. Historia "Mostu nad Sundem" koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między duńską Kopenhagą, a szwedzkim Malmo. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin)
z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia)
z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa. Serial stał się światowym hitem trafiając do dystrybucji w ponad 100 krajach. Na jego podstawie zostały stworzone "The Bridge: Na granicy" i "The Tunnel".

"Kto ją zabił" – nowość ramówki
Premiery: środy, czwartki 21.00

Start: środa, 12.04 godz.21.00

Morderstwo 14-letniej Jennifer wstrząsa małym miasteczkiem nad Morzem Bałtyckim. Pomiędzy mieszkańcami pojawia się nieufność i strach, a główny śledczy Hella Christensen szybko znajduje głównego podejrzanego - swojego syna Martina. To on był ostatnią osobą, którą widziano z Jennifer, a wśród jego rzeczy matka znajduje zakrwawiony pulower. Hella zostaje odsunięta od sprawy, a milczenie Martina tylko wzmaga atmosferę nagonki w miasteczku. Nieoczekiwanie cień podejrzenia pada na ojca Jennifer, właściciela hotelu i fotografa-hobbystę prowadzącego ciemnię w swojej piwnicy... Helli spada kamień z serca, kiedy okazuje się, że Jennifer przed śmiercią widziano w towarzystwie innej osoby poza Martinem. Jej spokój jednak nie trwa długo. Kiedy zastrzelony zostaje następny podejrzany, w miasteczku podnosi się wzburzenie. Wydaje się, że wszyscy zignorowali kradzież popełnioną w sklepie matki Jennifer, kradzież, która może być kluczem do odkrycia prawdy. Kto jest winny? Przekonacie się oglądając premierowe odcinki niemieckiej produkcji.

"Więźniowie wojny" (sezon 1,2)

Premiery: środa 22.00

Izraelski thriller psychologiczny w reżyserii Gideona Raffa, który jest również autorem scenariusza. Fabuła serialu skupia się na historii dwóch uwolnionych z niewoli żołnierzy. Więzieni przez lata Klein i Uri Zach muszą odnaleźć się w świecie, którego już nie rozpoznają, wśród ludzi, którzy kiedyś byli im bliscy, ale czas wszystko zmienił. Ich dzieci dorosły, partnerzy ruszyli naprzód ze swoim życiem. Upragniony powrót okazał się znacznie trudniejszy niż się spodziewali. Problemem jest również to, o czym nie mówią. Podczas ich rozmów z wojskowym psychiatrą, na jaw wychodzą niespójności w opowieściach byłych jeńców. Rusza więc wojskowe dochodzenie. Serial, który szybko stał się wielokrotnie nagradzanym hitem, wywołał wiele kontrowersji wśród rodzin wojskowych które uznały, że film może zachęcać do porwań żołnierzy. Na podstawie serialu powstał amerykański "Homeland". Prawa do przedstawienia historii powracających do ojczyzny jeńców wojennych, jeszcze przed premierą pierwszego sezonu izraelskiej produkcji wykupił 20th Century Fox. Prisoners of War był w Izraelu jednym z najpopularniejszych seriali wszech czasów.

Gillian Aanderson Materiały prasowe
Gillian Aanderson Źródło: Materiały prasowe

"Upadek" (sezon 1 i 2)
Premiery: czwartek 22.00

Start: czwartek, 13.04 godz.22.00

"Upadek" to brytyjski serial kryminalny na podstawie scenariusza Allana Cubitta. Jego akcja rozgrywa się w Irlandii Północnej. Główna bohaterka, nadinspektor Policji Metropolitalnej Stelli Gibson (w tej roli Gillian Anderson, gwiazda "Z archiwum X") trafia z Londynu do Belfastu, gdzie ma pomóc lokalnej policji w prowadzeniu śledztwa dotyczącego serii zabójstw. Charyzmatyczna Stella Gibson szybko dochodzi do wniosku, że za zabójstwami młodych kobiet stoi seryjny morderca. Jest nim prowadzący podwójne życie Paul Spector (Jamie Dornan, odtwórca tytułowej roli w "Pięćdziesięciu twarzach Greya"). Przykładny mąż, ojciec i terapeuta zaciera wszelkie ślady, które mogłyby zdradzić jego makabryczną tajemnicę.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2osbbo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2osbbo
d2osbbo