WP
WP

Kryminalni - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

"Kryminalni" to serial telewizyjny produkcji polskiej w reżyserii Ryszarda Zatorskiego i Piotra Wereśniaka wyprodukowany przez MTL Maxfilm dla stacji TVN. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce od 18 września 2004 roku, zaś emisję zakończono 24 maja 2008 roku.

Akcja „Kryminalnych” rozgrywa się w Warszawie. Bohaterowie kolejnych odcinków wywodzą się z różnych środowisk. Przypadki kryminalne dotykają problemów, którymi emocjonuje się przeciętny Polak – brak poczucia bezpieczeństwa, znieczulica, bezkarność bandytów.

Główny bohater, komisarz Adam Zawada z wydziału kryminalnego policji - doświadczony, najlepszy w swoim fachu gliniarz – ma jeden cel: złapać mordercę. Dla przestępców nie szuka usprawiedliwienie – Zawada ich wsadza za kratki. Współczujący dla ofiar, bezwzględny dla zbrodniarzy. Dla niego sprawa jest prosta – jest zbrodnia musi być kara. Komisarz nie pracuje sam – jego partnerem jest podkomisarz Marek Brodecki oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły policyjnej, Barbara Storosz.

Wśród głównej obsady aktorskiej obejrzeć możemy oprócz Marka Włodarczyka w roli podinspektora Zawady, Macieja Zakościelnego w roli podkomisarza Brodeckiego, czy Magdaleny Schejbal w roli komisarz Storosz, także Tomasza Karolaka, Ryszarda Filipińskiego, Dorotę Landowską, Tomasza Kota, czy Joannę Liszowską.

Serial zrealizowano w ośmiu trzynastoodcinkowych seriach (z wyjątkiem serii 6, która liczy 10 odcinków) po dwie w każdym sezonie - łącznie 101 odcinków. Jeśli chodzi o oglądalność serialu, wahała się ona w przedziale od 2,5 do 4 milionów widzów.

WP

"Kryminalni" dorobili się kilku wyróżnień, otrzymali m.in. nagrodę Telekamery 2006 w kategorii Serial Kryminalny Fabularny, Telekamery 2007 w kategorii Serial Kryminalny oraz Telekamery 2008 w kategorii Serial Kryminalny i Sensacyjny, a podczas gali Telekamery 2009 serial otrzymał Złotą Telekamerę.

Tytuł oryginalny

Kryminalni

Gatunek

kryminał, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

45 min.

WP
WP
WP