Trwa ładowanie...
d1gencb

Most nad Sundem

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
4
d1gencb
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Most nad Sundem” („Bron/Broen”) to serial kryminalny powstały jako koprodukcja szwedzko-duńska. Pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest skandynawski pisarz i aktor Hans Rosenfeldt. Historia “Mostu nad Sundem” koncentruje się na pracy szwedzkich i duńskich detektywów, którzy prowadzą swoje śledztwa na dwóch przeciwległych brzegach cieśniny Sund. Tytułowy most jest łącznikiem między duńską stolicą, Kopenhagą, a szwedzkim Malmo.

Historia pierwszego sezonu rozpoczyna się w momencie, gdy na samym środku granicznego mostu policja odnajduje ludzkie zwkłoki przecięte w pół. Dwójka detektywów: Saga Norén (w tej roli Sofia Helin) z Malmo i Martin Rohde (Kim Bodnia) z Kopehnagi muszą w tej sytuacji połączyć siły, by rozwikłać zagadkę nietypowego zabójstwa. W trzecim sezonie miejsce Bodni zajął Thure Lindhardt jako kopenhaski detektyw z wydziały zabójstw Henrik Sabroe. Każdy z trzech dotychczas wyemitowanych sezonów koncentruje się na innym dochodzeniu, chociaż niektóre wcześniejsze wątki mają znaczenie w późniejszych odcinkach.

Serial “Most nad Sundem” zadebiutował w telewizji 21 września 2011 roku i od tego czasu trafił do ponad 100 krajów. W 2013 roku Amerykanie nakręcili remake zatytułowany “The Bridge”, którego akcja rozgrywa się na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Serial skończył się na dwóch 13-odcinkowych sezonach. “Most nad Sundem” składa się aktualnie z trzech sezonów po dziesięć odcinków. Każdy odcinek trwa około 60 minut. Według nieoficjalnej zapowiedzi serial zakończy się po czterech sezonach.

Most nad Sundem
Tytuł oryginalny

Bron/Broen

Gatunek

serial, kryminał, thriller

Kraj produkcji

Dania, Szwecja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

21.09.2011

Czas trwania

60 min.

Podziel się opinią

4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gencb
d1gencb
d1gencb