Widzowie narzekają na dźwięk podczas sopockiego festiwalu Top of The Top. "Tragedia"
Problemy techniczne, a zwłaszcza te związane z nagłośnieniem to zmora organizatorów wielkich telewizyjnych imprez. Wygląda na to, że kłopoty z nagłośnieniem nie odpuszczają także podczas Top of The Top Festival w Sopocie. Tak przynajmniej twierdzą widzowie, którzy skarżą się w mediach społecznościowych na dźwiękowców.
We wtorek odbył się drugi dzień Top of The Top Festival w Sopocie, w czasie którego na scenie Opery Leśnej zaprezentowało się kilkanaścioro rodzimych artystów starszego i młodego pokolenia. Muzyczny wieczór zwieńczyło wręczenie nagrody Bursztynowego Słowika, przyznawanej przez widzów TVN najbardziej obiecującym twórcom. W tym roku w plebiscycie wygrał duet Jacka i Katarzyny Sienkiewiczów, czyli Kwiat Jabłoni.
Przeglądając media społecznościowe festiwalu, można jednak odnieść wrażenie, że telewidzom trudno było w pełni czerpać przyjemność z muzyki, a to za sprawą nagłośnienia. Podobnie jak pierwszego dnia, także w czasie drugiej odsłony imprezy wracał temat fatalnego nagłośnienia i realizacji dźwięku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Duże zmiany w TVN. Fala odejść i zwolnień
"Realizator dźwięku to chyba nie słyszy, co wypuszcza do naszych telewizorów... Wczoraj i dzisiaj... masakra. Jakość dźwięku to totalna porażka", "Czy oni wszyscy fałszują, czy realizator dźwięku oszalał", "Realizator dźwięku, tragedia jest" - skarżyli się widzowie transmitowanej w TVN imprezy.
Inni, którzy mieli okazję bawić się na festiwalu w Operze Leśnej, zwracali zaś uwagę, że o ile na miejscu wszystko brzmiało bez zarzutu, to w telewizji dźwięk pozostawiał wiele do życzenia.
"Wczoraj byłem na koncercie, super. Dzisiaj oglądam w tv i niestety dźwięk inna bajka, szkoda" - ubolewa widz.
Przypomnijmy, że także pierwszego dnia festiwalu organizatorom nie udało się uniknąć drobnych problemów technicznych, kiedy widzowie słyszeli szepty i fragmenty rozmów z offu.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" ogłaszamy zwycięzcę starcia kinowych hegemonów, czyli "Barbie" i "Oppenheimera", a także zaglądamy do "Silosu", gdzie schronili się ludzie płacący za Apple TV+. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.