Trwa ładowanie...

"Wiadomości" TVP zachwycone galą Wiktorów. Przemilczano wszystkie kompromitacje

W niedzielę 3 kwietnia "Wiadomości" poświęciły ponad cztery minuty na materiał, który podsumował galę Wiktorów. Wydarzenie, które odbyło się trzy dni wcześniej i pod wieloma względami było totalną kompromitacją organizatorów. Tego widzowie TVP się jednak nie dowiedzieli.

"Wiadomości" poinformowały o gali Wiktorów 3 dni po fakcie"Wiadomości" poinformowały o gali Wiktorów 3 dni po fakcieŹródło: TVP VOD
d4puikq
d4puikq

Michał Adamczyk zapowiadał reportaż pt. "Triumfy na gali Wiktorów" z uśmiechem i nieskrywaną dumą. - Wróciły po siedmiu latach i cały czas jest o nich głośno. Gala Wiktorów wzbudziła niemałe emocje. Wyróżnienia przypadły także naszym koleżankom i kolegom z Telewizji Polskiej. I nie mówimy tu tylko o tych przyznanych przez Akademię Telewizyjną – mówił prezenter "Wiadomości".

Przez kolejne cztery minuty widzowie "Wiadomości" mogli zobaczyć, jak wspaniała była tegoroczna gala Wiktorów. Pierwsza po długiej nieobecności. Przypomnijmy, że nagrody Akademii Telewizyjnej były przyznawane w latach 1985-2015 i praktycznie zawsze łączyły przedstawicieli różnych stacji. Transmisje odbywały się głównie w TVP, ale zdarzały się edycje organizowane przez TVN.

W tym roku po ogłoszeniu, że Wiktory wracają do TVP, wiele gwiazd małego ekranu, w tym osoby nominowane w różnych kategoriach, zbojkotowały galę. Nie zjawił się nikt związany czy kojarzony z TVN, tymczasem "Wiadomości" mówiły o "wyjątkowej gali", która była "świętem jedności i solidarności".

Nie tylko Cichopek i Hakiel. Te rozstania gwiazd zszokowały Polaków

O bojkocie nie było ani słowa. Przemilczano też fakt, że wielu zwycięzców po prostu nie przyszło. Wyjątek zrobiono dla prezydenta Ukrainy (laureat SuperWiktora, w jego imieniu nagrodę odbierał szef MSZ) i Roberta Lewandowskiego, który wysłał po odbiór statuetki swoją mamę. "Wiadomości" nie wspomniały jednak, że na galę nie pofatygowali się inni zwycięzcy: Sanah, Paweł Grzesiowski czy Maria Dębska.

d4puikq

Marcin Dorociński (najlepszy aktor) także nie przyszedł, a w jego imieniu nagrodę odbierała poruszająca się na wózku inwalidzkim Bogumiła Siedlecka. "Wiadomości" zamiotły pod dywan fakt, że kobieta nie mogła wjechać na scenę. I jako jedyna w czasie tego "święta jedności i solidarności" musiała przemawiać z innego miejsca.

Jacek Kurski z żoną na gali Wiktorów TVP VOD
Jacek Kurski z żoną na gali WiktorówŹródło: TVP VOD

"Wiadomości" znalazły czas, by pokazać fragment występu Edyty Górniak (śpiewała zamiast nieobecnego Stinga) i Aleksandra Sikorę opowiadającego o tym, jak to jest być najlepiej ubranym prezenterem. Kilka chwil poświęcono Idze Nowakowskiej i oczywiście Jackowi Kurskiemu. Przez to wszystko nie było czasu np. na pokazanie Cezarego Pazury, który odebrał nagrodę za całokształt twórczości i cytował "1984" George'a Orwella, co wielu komentatorów odebrało jako szpilę wbitą Telewizji Polskiej. Tego jednak widzowie TVP nie musieli wiedzieć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4puikq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4puikq