W Ukrainie jest ścigany za zdradę. Polityk straszy "zjadaniem dzieci"

Kirill Stremousov od lat sympatyzował z Rosją Putina
Kirill Stremousov od lat sympatyzował z Rosją Putina
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.09.2022 22:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy mogło się wydawać, że rosyjska propaganda w kontekście wojny w Ukrainie przekroczyła już wszelkie granice, nagle pojawia się Kirill Stremousov. Ukraiński zdrajca do niedawna rządził na terenie okupowanego Chersonia, ale w końcu musiał uciec do Rosji. Tam nagrywa absurdalne treści, które z chęcią emituje rosyjska telewizja.

Francis Scarr, dziennikarz BBC monitorujący rosyjskie media, opublikował fragment nagrania Stremousova, który może się wydawać okrutnym żartem. A niestety jest kolejnym przejawem propagandy Putina, sączonej do uszu mieszkańców Federacji Rosyjskiej przez rządowe media.

- Naziści myślą, że wszystko będzie dla nich proste. Że przybędą do Chersonia, przybędą do innych części Federacji Rosyjskiej i narzucą swoje rządy. Oni są gotowi do jedzenia naszych dzieci, są przygotowani do zabijania - mówił z powagą Stremousov.

Kirill Stremousov to 45-latek urodzony w okolicach Doniecka. W 2018 r. został członkiem Socjalistycznej Partii Ukrainy, a w 2021 r. dołączył do prorosyjskiej partii Derzhava, która została zdelegalizowana po inwazji na Ukrainę.

Stremousov wykorzystał sytuację i pod koniec kwietnia stanął na czele rosyjskiej administracji w okupowanym obwodzie chersońskim. 30 sierpnia miał uciec na teren Federacji Rosyjskiej, gdzie nagrywa swoje kuriozalne teorie na temat "wojny z nazistami".

W Ukrainie jest poszukiwany przez policję za zdradę ojczyzny.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także