Trwa ładowanie...
d5vcqvz

W radiowej Trójce zabrakło głosów Manna i Gacek. W zamian przedłużono inną audycję

We wtorkowe popołudnie na antenie Trójki nie usłyszeliśmy jak zwykle Anny Gacek i Wojciecha Manna. Zamiast tego przedłużono wcześniejszą audycję Tomasza Żądy "Muzyczna poczta UKF".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Gacek i Wojciech Mann nie poprowadzili audycji "W tonacji Trójki". Nikt nie zrobił tego za nich.
Anna Gacek i Wojciech Mann nie poprowadzili audycji "W tonacji Trójki". Nikt nie zrobił tego za nich. (Materiały prasowe)
d5vcqvz

Wynika to z niespodziewanego zwolnienia dziennikarki w trybie natychmiastowym. Anna Gacek poinformowała o swoim zwolnieniu w poniedziałek za pośrednictwem Facebooka. Pracowała w radiowej Trójce od 19 lat. Nie pozwolono jej poprowadzić ostatniej audycji, w której pożegnałaby się z wiernymi słuchaczami.

Decyzję o zwolnieniu cenionej dziennikarki miała podjąć sama dyrektor Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, która jeszcze w styczniu w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl zapowiadała koniec wypowiedzeń. Według stanowiska rzecznik prasowej Eweliny Steczkowskiej nie doszło do zwolnienia, a dziennikarka odeszła dobrowolnie.

- Redaktor Anna Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu. Szanujemy ten wybór i życzymy redaktor Annie Gacek wszelkich sukcesów w nowych przedsięwzięciach. Przypisywanie odpowiedzialności za tę osobistą decyzję innym osobom jest jednak nieuzasadnione i niewłaściwe - podano.

d5vcqvz

Zobacz: Morawiecki o mediach: czasem przypomina mi to propagandę Urbana

Wobec tego, Anna Gacek razem z Wojciechem Mannem, z którym prowadzili audycję "W tonacji Trójki", wydali oświadczenie. Stwierdzili, że "postanowili poczekać, aż ktoś położy kres destrukcji Polskiego Radia".

- Przez ponad 10 lat mieliśmy zaszczyt i przyjemność spotykać się z państwem we wtorki w audycji "W tonacji Trójki" - rozpoczęła przemowę Anna Gacek. - Aż do niedawna, ponieważ ktoś, kto ma co prawda władzę, ale nie ma wyczucia i nie rozumie radia, zakazał Ani występów na antenie Programu Trzeciego - dodał Wojciech Mann.

d5vcqvz

Żaden z dziennikarzy Trójki nie zastąpił ich w audycji "W tonacji Trójki". Zamiast tego została przedłużone nagranie "Muzycznej poczty UKF" prowadzonej przez Tomasza Żądę, związanego ze stacją od lat 90. W programie nie pojawiły się odniesienia do decyzji jego kolegów.

Wojciech Mann w środę ma podjąć ostateczną decyzję co do dalszej współpracy z Polskim Radiem.

d5vcqvz

Podziel się opinią

Share

d5vcqvz

d5vcqvz