Owacje na stojąco dla Justyny Steczkowskiej. Chodziło o napis na koszli?

Justyna Steczkowska zaskoczyła widzów opolskiego festiwalu
Justyna Steczkowska zaskoczyła widzów opolskiego festiwalu
Źródło zdjęć: © AKPA

11.06.2023 08:40, aktual.: 11.06.2023 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wokalistka wystąpiła w trakcie sobotniego koncertu "Czas ołowiu" na festiwalu w Opolu. Na koszuli Justyny Steczkowskiej pojawił się wymowny napis.

Justyna Steczkowska uchodzi za jedną z najznamienitszych polskich wokalistek. Nic więc dziwnego, że największe krajowe festiwale muzyczne nie mogą obejść się bez jej obecności. Gwiazda po raz kolejny stanęła na scenie amfiteatru w Opolu, tym razem jednak nie ze swoim repertuarem.

Wokalistka podczas koncertu "Czas ołowiu" poświęconemu "największym przebojom artystów, którzy zapisali złotymi zgłoskami w historii opolskiego festiwalu" wykonała utwór "Moja krew" Republiki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Piosenka napisana przez Grzegorza Ciechowskiego to wyraz buntu przeciwko opresji władzy i Kościoła. Justyna Steczkowska postanowiła wzmocnić jej przekaz artystyczny poprzez "krwawą stylizację".

Jej biała koszula w trakcie występu została zabarwiona na czerwono z przodu. W pewnym momencie artystka odwróciła się tyłem, a oczom widzów ukazał się wymowny napis "Myśl samodzielnie". Opolska publika wstała i biła jej gromkie brawa.

Justyna Steczkowska podczas występu na 60. KFPP w Opolu
Justyna Steczkowska podczas występu na 60. KFPP w Opolu© AKPA | AKPA

Na InstaStories gwiazdy pokazano kulisy przygotowań do koncertu. Na jednym z ujęć widać, jak osoba z ekipy Steczkowskiej czerwoną szminką na plecach jej koszuli wypisuje hasło, które zapisze się w historii tegorocznego festiwalu.

Justyna Steczkowska podczas przygotowań do koncertu w Opolu
Justyna Steczkowska podczas przygotowań do koncertu w Opolu© Instagram | Ossowska Marta

To nie pierwszy raz, kiedy Justyna Steczkowska wykonuje ten utwór w takiej właśnie aranżacji. W 2018 r. podczas koncertu w warszawskim Torwarze towarzyszył jej napis "konstytucja".

Tak wówczas wyjaśniała swoje stanowisko: "To nie jest mój protest, tylko wyraz artystycznej wizji, skłaniającej do myślenia nad tym, gdzie w polityce zaginął człowiek i jego dusza. Opcja polityczna nie ma tu znaczenia".

Co ciekawe, artystka już kiedyś zagrała ten utwór na antenie TVP. Mowa o koncercie "Pasja 2021" nadawanym w Wielki Piątek z Lublina. Wówczas krwawe elementy nie pojawiły się w stylizacji Steczkowskiej.

Justyna Steczkowska - Moja Krew (Republika) | #PASJA2021

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (835)
Zobacz także