Prezydent Opola pojawił się na scenie. Padły wymowne słowa

Arkadiusz Wiśniewski na scenie w Opolu
Arkadiusz Wiśniewski na scenie w Opolu
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

10.06.2023 22:29, aktual.: 10.06.2023 22:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sobotę 10 czerwca na festiwalu w Opolu nagrodę publiczności wręczał sam prezydent tego miasta. Arkadiusz Wiśniewski pozwolił sobie zacytować fragment piosenki Wojciecha Młynarskiego, który miał wyraźny podtekst polityczny.

Drugiego dnia festiwalu w Opolu odbył się konkurs "Premier". Nagrodę jury odebrał Rafał Brzozowski, zaś głosy telewidzów zdecydowały o zwycięstwie Tulii i Haliny Mlynkovej. Werdykt w tej drugiej kategorii ogłosił Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, który budził w ostatnim czasie sporo kontrowersji.

Przed wręczeniem nagrody publiczności im. Karola Musioła prezydent miasta przytoczył słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego pt. "Róbmy swoje":

"Róbmy swoje! Drobiazgów parę się uchowa:

Kultura, sztuka, wolność słowa"

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przypomnijmy, że Arkadiusz Wiśniewski to opolski samorządowiec, który przed laty był radnym z ramienia PO. Ale w 2013 r. zrezygnował z członkostwa w partii (wcześniej złożono wniosek o jego wykluczenie z PO za "doprowadzenie do rozłamu klubu radnych tej partii"). W ostatnim czasie było o nim głośno przez nawoływanie do "bojkotu szczujni" po aferze ze śmiercią nastoletniego syna posłanki PO.

"Bojkot szczujni! Jestem za i apeluję o to m. in. do opolskich polityków opozycji, którzy chętnie pojawiają się w redakcji na ul. Szpitalnej (siedziba opolskiego oddziału TVP - przyp. red.). Ja nie chodzę tam od lat i spokojnie mogę dziś spojrzeć w lustro. To nie pierwszy raz, kiedy widzimy, że media rządowe szczują na niewinnych ludzi" - pisał prezydent Opola na Facebooku.

Wiśniewski sam jednak nie zbojkotował "szczujni", a przynajmniej nie w pełni, bo nie odmówił Telewizji Polskiej prawa do organizacji jubileuszowego 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" masakrujemy szokującego i rozseksualizowanego "Idola" od HBO, znęcamy się nad Arnoldem Schwarzeneggerem i jego Netfliksowym "FUBAR-em" i, dla równowagi, polecamy najlepsze seriale wszech czasów. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (171)
Zobacz także