Trwa ładowanie...
29-08-2012 07:33

"Vares": Śledztwa detektywa Jussiego Varesa w Polsce

"Vares": Śledztwa detektywa Jussiego Varesa w PolsceŹródło: ale kino +
d137wal
d137wal

We wrześniu telewizja ale kino+ rozpocznie emisję fińskiego serialu kryminalnego *"Vares" na podstawie bestsellerowych powieści Reijo Mäkiego.*

Niedoszły prawnik i detektyw do wynajęcia Jussi Vares (w tej roli Antti Reini) to iście chandlerowski typ. Twardy, nieco zaniedbany mężczyzna po przejściach, obdarzony ironicznym poczuciem humoru oraz słabością do płci pięknej. Smutki i radości świętuje w ulubionym barze, w towarzystwie podobnych mu barwnych postaci. Na życie zarabia tropiąc głównie rodzinne tajemnice i zdrady w portowym mieście Turku, co czasem prowadzi go niespodziewanie w rejony wielkiej polityki i mafijnych interesów. Zdarza się, że przyjmuje zlecenie tylko dlatego, ze prosi go o to piękna kobieta, chociaż jak sam mówi: "Jeśli śledztwo dotyczy kobiety, na pewno pojawią się kłopoty", i zwykle się nie myli.
W Finlandii kolejne filmy o Varesie pokazywane były w kinach, zyskując wielką popularność. Jeden z reżyserów produkcji, Anders Engström (ma na koncie odcinki "Wallandera" oraz "Irene Huss") przyznaje, że "Vares" to fińska odpowiedź na niezwykłą popularność kryminału ze Skandynawii.

"Varesa" oglądać będzie można w niedziele od 2 września do 7 października o godz. 20:10.

d137wal
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d137wal