Uruchomiono zbiórkę. Potwierdziły się smutne okoliczności śmierci Hermana

Radosław Herman zmarł w wieku 51 lat
Radosław Herman zmarł w wieku 51 lat
Źródło zdjęć: © fot. Facebook

22.10.2023 12:31, aktual.: 22.10.2023 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sobotę 21 października w wieku 51 lat zmarł Radosław Herman. Teraz przyjaciele znanego archeologa uruchomili zbiórkę, by pomóc jego najbliższym.

"Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś rano odszedł od nas Radosław Herman prowadzący program 'Poszukiwacze historii'. Świetny archeolog i popularyzator historii. Niestrudzenie przekonywał nas, że średniowiecze było najciekawszą epoką historyczną. Jego pasja i wiedza zainspirowały wiele osób do odkrywania tajemnic przeszłości. To wielka strata dla naszej ekipy i dla wszystkich, którzy go znali" - można było przeczytać w sobotnim instagramowym wpisie stacji Polsat Play.

Już wtedy po sieci krążyła informacja, że Herman miał doznać ataku serca na planie zdjęciowym jednego z programów kręconych w Parzymiechach. Szybko została potwierdzona. "Radosław pojechał dziś w teren, kręcić kolejny odcinek programu... Niestety jak się okazuje, swój ostatni. Podczas nagrywania doszło do zatrzymania akcji serca. Niestety mimo reanimacji nie udało się uratować naszego kolegi" - napisano na profilu facebookowym "Brzescy Poszukiwacze Historii".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Herman pozostawił po sobie żonę Dorotę i piątkę dzieci. Z tego powodu jego przyjaciele założyli zbiórkę, by wesprzeć rodzinę.

"Radek zawsze troszczył się o najbliższych. Dzisiaj przyjacielu my chcemy w twoim imieniu się również zaopiekować twoimi najbliższymi nie tylko słowem i sercem, ale również przekazując uzbierana poniżej kwotę. Radek zawsze wspierał detektorystów, teraz my możemy w taki sposób się odwdzięczyć, choć pustki nie wypełni nic, a my musimy jakoś bez niego nauczyć się żyć" - napisano na stronie zbiórki.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o horrorach, które bawią, strasząc, wspominamy ekranizacje lektur, które chcielibyśmy zapomnieć, a także spoglądamy na Netfliksowego "Beckhama", bo jak tu na niego nie patrzeć? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Media, zakupy, reklama – Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (168)
Zobacz także