Z Polsatu do TVP. Urszula Rzepczak zastąpi zawieszoną korespondentkę

Urszula Rzepczak odchodzi z Polsatu i wraca do TVP
Urszula Rzepczak odchodzi z Polsatu i wraca do TVP
Źródło zdjęć: © Kadr z Polsatu

14.04.2023 07:23, aktual.: 14.04.2023 08:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urszula Rzepczak po ośmiu latach współpracy rozstaje się z Polsatem i wraca do TVP. Korespondentka z Włoch zmienia telewizyjne barwy i zastąpi w TVP Magdalenę Wolińską-Riedi.

Informację o transferze Urszuli Rzepczak podają Wirtualne Media. Jak dowiedział się branżowy portal, dziennikarka będzie pełnić dotychczasową rolę w Polsacie do końca kwietnia. Następnie zastąpi w roli korespondentki Telewizji Polskiej we Włoszech Magdalenę Wolińską-Riedi, która pod koniec stycznia została zawieszona w związku ze swoim kontrowersyjnym wpisem na Twitterze.

Jak zwraca uwagę wspomniany portal, kilka lat temu, w 2014 roku to Magdalena Wolińska-Riedi zastąpiła Urszulę Rzepczak na placówce TVP w Rzymie, która pracowała stamtąd dla Telewizji Polskiej od 2005 roku. "Teraz role się odwrócą" - czytamy na Wirtualnych Mediach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Urszula Rzepczak po latach wraca do TVP

Tym samym Urszula Rzepczak po latach wraca do Telewizji Polskiej i to na korzystniejszych niż dotychczasowe, finansowych warunkach współpracy. - Zaproponowano jej o wiele wyższe wynagrodzenie — powiedziała cytowanemu serwisowi osoba wtajemniczona w kulisy tego transferu.

Urszula Rzepczak była związana z Polsatem w latach 1995-2004 i aż do teraz od 2015 roku. Wcześniej współpracowała z Telewizją Polską. Jak podają Wirtualne Media, Polsat w związku z odejściem swojej dotychczasowej korespondentki najpewniej całkowicie zrezygnuje ze stałego wysłannika z Włoch.

Magdalena Wolińska-Riedi zawieszona za tłit

Nie najlepiej rysuje się też telewizyjna przyszłość Magdaleny Wolińskiej-Riedi, odsuniętej pod koniec stycznia od służbowych obowiązków na antenie TVP po tym, jak zamieściła na Twitterze następujący wpis: "Czyli stygmatyzujemy cały rosyjski naród za szaleństwo Putina i spółki. Chyba tylko my Polacy, którzy wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki, możemy to tak interpretować".

Choć szybko przeprosiła, tłumacząc, że poniosły ją emocje i zapewniając, że "swoimi działaniami tu na obczyźnie chce służyć Polsce", TVP zawiesiła dziennikarkę.

"Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów. W Telewizji Polskiej nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu" - napisano w oświadczeniu. Stacja uznała też, że Wolińska-Riedi swoją wypowiedzią wpisała się w rosyjską propagandę.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" awanturujemy się o "Awanturę" na Netfliksie, załamujemy ręce nad przedziwną zmianą w HBO Max, a także rozmawiamy o największym serialowym szoku 2023 roku. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (162)
Zobacz także