Trwa ładowanie...

Wszystko zaplanowała. Dudziak zagrała TVP na nosie

Urszula Dudziak zagrała TVP na nosie. Podczas finału 11. edycji "The Voice of Poland", który rozgrywany był na żywo, zaryzykowała i przemyciła w kadrze symbol błyskawicy. Tym samym wokalistka pokazała, że wspiera trwające w Polsce strajki kobiet.
Share
Urszula Dudziak w finale 11. edycji "The Voice of Poland"
Urszula Dudziak w finale 11. edycji "The Voice of Poland"Źródło: Kadr z programu "The Voice of Poland"
d43pzsg

Finał 11. edycji "Voice of Poland" za nami. Ostatni odcinek dostarczył widzom mnóstwo emocji. Nie tylko dowiedzieliśmy się, kto został ogłoszony najlepszym głosem w Polsce i zgarnął główną nagrodę, ale również byliśmy świadkami krępującej sytuacji z udziałem Edyty Górniak. Mało kto jednak zwrócił uwagę na jeszcze jedną gwiazdę wieczoru. Niepozorna Urszula Dudziak dała na scenie popis swoich wokalnych umiejętności oraz... przemyciła w swoim stroju symbol błyskawicy. Zwykła ozdoba? Niekoniecznie.

Złota błyskawica na pasku Dudziak
Złota błyskawica na pasku Dudziak

Widać ją dokładnie podczas występu piosenkarki:

d43pzsg

Jędrzej Skiba i Urszula Dudziak - "Virtual Insanity" - Finał - The Voice of Poland 11

Ten charakterystyczny i wymowny znak pojawia się głównie podczas strajków kobiet, które wybuchły w Polsce po tym, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis pozwalający na tzw. aborcję embriopatologiczną jest niezgodny z Konstytucją. Protestujący rysują błyskawice na twarzach, naklejają na samochodach czy oknach i malują na banerach. Na protestach najczęściej występuje jako pojedynczy znak graficzny lub w towarzystwie czarnego, kobiecego profilu.

Trzeba przyznać, że gest Dudziak w programie emitowanym na żywo na antenie TVP był sporym ryzykiem i nie lada wyczynem. Wokalistka musiała wszystko dokładnie przemyśleć, bowiem podczas oficjalnej sesji zdjęciowej, z której fotki trafiły na agencje, na jej ubraniu nie dopatrzymy się już błyskawicy. To oznacza, że tylko najbardziej spostrzegawczy widzowie mogli dostrzec symbol podczas trwania programu. Też to zauważyliście?

Urszula Dudziak podczas oficjalnej sesji zdjęciowej akpa
Urszula Dudziak podczas oficjalnej sesji zdjęciowej Źródło: akpa

Gwiazdy wspierają protesty kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43pzsg

Podziel się opinią

Share
d43pzsg
d43pzsg