''Układ'': Obejrzyj serial, który zainspirował twórców ''Paktu'' z Marcinem Dorocińskim

''Układ'': Obejrzyj serial, który zainspirował twórców ''Paktu'' z Marcinem Dorocińskim
Źródło zdjęć: © HBO

26.08.2015 02:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 9 września na antenie Ale kino+ będzie można zobaczyć serial kryminalny "Układ" ("Mammon"), na podstawie którego stacja HBO realizuje "Pakt".

Bohaterem 6-odcinkowego norweskiego serialu "Układ" jest Peter Veras (w tej roli Jon Oigarden)
, bezkompromisowy dziennikarz śledczy, który nie unika trudnych i niewygodnych tematów. Za cel postawił sobie rozwikłanie zagadki oszustw finansowych, w które zamieszane są polityczne elity Norwegii. Peter stawia wszystko na jedną szalę - stawką w grze staje się życie jego i jego bliskich.

Pomysłodawcą oryginalnego serialu, który powstał w ubiegłym roku, jest Vegard Eriksen Stenberg. W Polsce będzie go można obejrzeć w kanale Ale kino+ od 9 września.

Na jesień stacja HBO przygotowuje polską wersję produkcji pt.: "Pakt" z Marcinem Dorocińskim w roli głównej. - Chcieliśmy o pokoleniu współczesnych 40-latków, którzy dorastali w czasach transformacji ustrojowej, opowiedzieć w konwencji thrillera politycznego w stylu "House of Cards". Szukając inspiracji trafiliśmy na "Mammon". Bardzo szybko okazało się, że fabułę tego serialu można bardzo łatwo przenieść w polskie realia, by ukazać mechanizmy działania mediów, polityki i biznesu - wyjawiła producentka "Paktu", Anna Nagler.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także