"Twarz wrogiego przejęcia". Zapytali Pereirę o prezenterkę TVP Info
Jedną z największych kadrowych niespodzianek w kompletowaniu ekipy nowej TVP jest powrót Elżbiety Żywioł. Prezenterka pracuje w stacji od 2016 r. i kojarzy się z telewizją Jacka Kurskiego. Widzowie są niezadowoleni. A jej były szef?
Choć nowy dyrektor TVP Info Grzegorz Sajór przekonywał, że z częścią starego zespołu TVP Info nie wyobraża sobie współpracy, to najwyraźniej te słowa nie dotyczyły Elżbiety Żywioł. To prezenterka związana najpierw z katowickim oddziałem telewizji publicznej, a w ostatnich latach z anteną TVP Info.
Prowadziła programy informacyjne, pasma publicystyczne czy "Info dzień". I choć jeszcze niedawno mówiła o "planowym ataku Donalda Tuska na media publiczne", to 6 stycznia widzowie zobaczyli ją ponownie TVP Info, która wróciła do nadawania 29 grudnia.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Widzowie o wysokich zarobkach w TVP. "Za propagandę się płaci"
Mimo że Żywioł to nie ten sam kaliber co Magdalena Ogórek czy Miłosz Kłeczek, to część widzów utożsamia ją z prorządowym przekazem telewizji Jacka Kurskiego, a później Mateusza Matyszkowicza.
Dlatego trudno się dziwić gwałtownej reakcji w mediach społecznościowych, gdzie oprócz wyrażania niezadowolenia ("Funkcjonariuszka pisowska znowu w TVP Info?") niektórzy widzowie opublikowali archiwalne nagrania z Żywioł.
Głos w sprawie prezenterki zabrał też Samuel Pereira, czyli wicedyrektor TAI i szef TVP Info w czasach rządów PiS. Zapytany przez "Press" o Żywioł nie wydawał się zaskoczony takim obrotem spraw.
- Nie dziwi mnie, że ludzie Sienkiewicza sięgnęli do najlepszych zasobów TVP - mówi Pereira. - Ela to doświadczona dziennikarka, która nie bała się mówić wprost o planach zamachu na TVP. Dziś staje się twarzą wrogiego przejęcia, ale na ocenę jej działań wobec zespołu poczekam na jej stanowisko w tej sprawie - podkreśla były szef TVP Info.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.