Trwa ładowanie...

TVP2 szybko zapomniała o Fajbusiewiczu. Nowy serial przekreśla szanse na wznowienie emisji "Magazynu kryminalnego 997"

Telewizyjna Dwójka od najbliższego czwartku rozpocznie emisję japońskiego serialu sensacyjnego "Grupa specjalna Kryzys". Produkcja zastąpi program "Magazyn kryminalny 997". Czy Fajbusiewicz wróci jeszcze do Telewizji Polskiej?

TVP2 szybko zapomniała o Fajbusiewiczu. Nowy serial przekreśla szanse na wznowienie emisji "Magazynu kryminalnego 997"Źródło: SPL/East News
d2xedwm
d2xedwm

Kiedy dwa tygodnie temu "Magazyn kryminalny 997" wrócił na antenę Dwójki po kilkuletniej przerwie, wydawało się, że Telewizja Polska będzie go mocno promować. Niestety zaledwie po jednym odcinku został zdjęty z ramówki. Początkowo TVP tłumaczyła, że przerwa w emisji jest spowodowana koniecznością modyfikacji formatu. Jak nieoficjalnie dowiedziały się Wirtualnemedia.pl, "Magazyn kryminalny 997" na pewno nie wróci w tym roku na antenę TVP2.

Jak się okazuje, w jego miejsce w każdy czwartek o godz. 22.40 ma być emitowany japoński serial sensacyjny "Grupa specjalna Kryzys". Jak wyliczają Wirtualnemedia.pl, produkcja liczy 10 odcinków, dzięki czemu mogłaby być emitowana do końca roku.

Michał Fajbusiewicz nie otrzymał wyjaśnień, czy jego program będzie w przyszłości emitowany w TVP2.

d2xedwm

- Nie zostałem oficjalnie poinformowany przez TVP o tym, co będzie dalej z moim programem. O dalszych ruchach władz telewizji w tej kwestii dowiaduję się z mediów. Mówiąc szczerze, nie mam już większych nadziei na powrót na antenę publicznej telewizji - powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

- To była dla mnie bardzo zaskakująca propozycja ze strony kierownictwa TVP2. Padła w maju i na początku nawet nie byłem przekonany, czy to ma jakiś sens, już parę lat byłem w małej stacji Polsat Play, miałem niedużą, ale stałą widownię. Ale kiedy się pojawiła się ta propozycja, doszedłem do wniosku, że to jest właściwie końcówka mojej kariery, jakieś nowe wyzwanie i warto się w tym wyzwaniu sprawdzić - wspominał.

Przeciwny powrotowi magazynu do TVP był Witold Gadowski. Publicysta wytykał Fajbusiewiczowi PRL-owskie korzenie.

"Magazyn kryminalny 997" z przerwami był emitowany od października 1986 r. Ostatni raz pojawił się na antenie TVP 10 grudnia 2010 r. Od tego czasu w różnych formach i zmienionych nazwał był nadawany przez Polsat Play oraz CI Polsat.

d2xedwm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xedwm