Trwa ładowanie...
d3qscd1

TVP zwolniło pracownika za logo Eurowizji Junior. Popełnił znaczący błąd

Telewizja Polska zerwała współpracę z osobą odpowiedzialną za publikację logo tegorocznej Eurowizji Junior. Prezes TVP Jacek Kurski wyraził swoje zdanie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurowizja Junior 2019 była organizowana przez TVP.
Eurowizja Junior 2019 była organizowana przez TVP. (East News, Fot: East News)
d3qscd1

Eurowizję Junior 2019 wygrała Viki Gabor. Po raz drugi z rzędu międzynarodowy konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży zwyciężyła reprezentantka Polski. Za tegoroczną organizację show odpowiadała Telewizja Polska.

Wydarzenie odbyło się w Gliwicach. Logo imprezy, które pojawiło się na antenie TVP, wywołało wzburzenie samego prezesa Jacka Kurskiego. Obok nazwy miasta pojawiła się nazwa Silesia (ang.- Śląsk). Zwrócono uwagę, że zagranicznych widzów ta informacja mogła wprowadzić w błąd, gdyż nie było wzmianki o tym, że impreza odbywa się w Polsce.

Zobacz: Prezes TVP Jacek Kurski o sukcesie Viki Gabor: "Gratuluję Polakom, że tak dobrze zagłosowali"

Osoba odpowiedzialna za zatwierdzenie projektu identyfikacji wizualnej Eurowizji Junior została zwolniona przez TVP.

d3qscd1

- Osobę na kierowniczym stanowisku, zresztą z bardzo wysokimi referencjami, która na coś takiego się zgodziła, pożegnałem i natychmiast zarządziłem zmianę. Nie wszędzie było to już niestety możliwe - powiedział Jacek Kurski w wywiadzie dla "Do Rzeczy".

Transmisję Eurowizji Junior oglądało średnio 5,34 mln widzów według danych Nielsen Audience Measurement. W wywiadzie dla WP prezes Telewizji Polskiej potwierdził, że stacja będzie aplikować o organizację przyszłorocznej edycji.

d3qscd1

Podziel się opinią

Share

d3qscd1

d3qscd1