Trwa ładowanie...

Wypowiedź rzecznika to hit. W kółko powtarzał to samo

Rzecznik Wodociągów Kieleckich Ziemowit Nowak pojawił się w reportażu TVP dosłownie na kilkanaście sekund, ale to wystarczyło, by zdobyć ogólnopolską sławę. To trzeba zobaczyć.

Share
Rzecznik Kieleckich Wodociągów dał przykład, jak nie rozmawiać z mediami
Rzecznik Kieleckich Wodociągów dał przykład, jak nie rozmawiać z mediamiŹródło: Materiały prasowe
d2h15yk

Jak donoszą lokalne media, w Kielcach od tygodni dochodzi do awarii wodociągów. W niektórych rejonach miasta nawet kilka razy w tygodniu brakowało wody. "Usuwamy trzy awarie wodociągu, do których doszło w nocy z wtorku na środę" – poinformowały Wodociągi Kieleckie na swojej stronie.

Przez te awarie co najmniej kilkuset mieszkańców zostało pozbawionych bieżącej wody. Na dwóch ulicach pojawiły się beczkowozy, które doraźnie zapewniały kielczanom dostęp do wody.

- Stare rury, stara ulica, nic tu nie wymieniają, tylko raczej naprawiają usterki, jak coś się wydarzy - mówiła jedna z mieszkanek dotkniętych skutkami awarii, zapytana o sytuację przez dziennikarza TVP3 Kielce.

Ten sam reporter postanowił dowiedzieć się u źródła, co jest powodem takiej serii awarii. Przed jego kamerą wystąpił rzecznik Wodociągów Kieleckich, który miał tylko jedną "odpowiedź" na wszystkie pytania.

d2h15yk

- Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje - powiedział Ziemowit Nowak.

- Ale co było przyczyną awarii? – dopytywał zbity z tropu dziennikarz.

- Już panu odpowiedziałem – odpowiedział rzecznik.

Dziennikarz nie odpuszczał i próbował podejść rzecznika z innej strony.

d2h15yk

- To proszę mi jeszcze odpowiedzieć, na czym ta awaria polegała?

- Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje - odparł nieugięty rzecznik.

[AKTUALIZACJA, 29 stycznia:]

W związku z popularnością, jaką zdobyły wypowiedzi rzecznika, on sam postanowił wytłumaczyć, co stało u podstaw jego zachowania. Jak się okazuje, była to reakcja na, jak twierdzi, wcześniejsze manipulacje TVP3 Kielce.

Pierwsze pary w "Sanatorium miłości"? W nowym sezonie jest gorąco

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2h15yk

Podziel się opinią

Share
d2h15yk
d2h15yk