TVP uruchomiła specjalny telefon. "Wiadomości" pokazały, co im mówią ludzie

Marta Kielczyk w "Wiadomościach" TVP
Marta Kielczyk w "Wiadomościach" TVP
Źródło zdjęć: © TVP

30.10.2023 22:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odpolitycznienie mediów publicznych to jeden z popularniejszych postulatów, z którym politycy opozycji szli do wyborów. PiS, mimo wygranej, nie jest w stanie znowu rządzić, dlatego "Wiadomości" biją na alarm. I pokazują, że widzowie wcale nie chcą likwidacji TVP w obecnym kształcie.

"Opozycja chce przejmować niewygodne media" - to tytuł poniedziałkowego (30.10) materiału w głównym wydaniu "Wiadomości". Redakcja po raz kolejny wzięła na warsztat zapowiedzi polityków zwycięskiej opozycji, którzy chcą wprowadzić radykalne zmiany w TVP. A nie brakuje także głosów o konieczności zlikwidowania TVP Info.

- Widzowie o przyszłości mediów: setki telefonów i maili z głosami wsparcia Telewizji Polskiej. To po zapowiedziach polityków, którzy chcą tworzyć kolejny rząd - mówiła w "Wiadomościach" Marta Kielczyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W reportażu pokazano sondę uliczną z udziałem samych zwolenników TVP w obecnym kształcie. A także puszczono kilka nagrań, które zarejestrowano przez specjalną infolinię. Oczywiście wszystkie potwierdzały tezę o konieczności obrony Telewizji Polskiej. "Wiadomości" niestety nie podały, ile negatywnych komentarzy przypadło na "setki telefonów i maili z głosami wsparcia".

Widzowie "Wiadomości" mogli za to usłyszeć, że "kadencje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych kończą się za pięć lat. Ich skrócenie nie jest możliwe bez zmiany ustawy lub złamania Konstytucji". - Opozycja w planie skoku na media zdaje się być zdeterminowana - ciągnęła reporterka, przywołując wypowiedź Szymona Hołowni o "radykalnej zmianie". Nie zabrakło też powrotu do przeszłości.

"Wiadomości", 30.10.2023
"Wiadomości", 30.10.2023© TVP

- Politycy PO na czele z Tuskiem doskonale pamiętają, jak w ich czasach wyglądała Telewizja Polska - mówiła reporterka, gdy na ekranie pojawiło się pamiętne nagranie z programu Tomasza Lisa, który śpiewał z publicznością "sto lat" Donaldowi Tuskowi. Chwilę później pokazano posła Andrzeja Dudę, który w programie Beaty Tadli w TVP Info "nie mógł liczyć na równe traktowanie" jako ówczesna opozycja.

- Teraz politycy PO nie tylko chcą likwidować media publiczne, ale też decydować, kto jest, a kto nie dziennikarzem - mówiomo w "Wiadomościach", by na końcu przypomnieć ostrzeżenie polskich dziennikarzy (oczywiście tych związanych z prorządowymi mediami), że "wolność słowa jest zagrożona jak nigdy wcześniej".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o horrorach, które bawią, strasząc, wspominamy ekranizacje lektur, które chcielibyśmy zapomnieć, a także spoglądamy na Netfliksowego "Beckhama", bo jak tu na niego nie patrzeć? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (271)
Zobacz także