Ani słowa o tęczowej opasce i Lewandowskim. TVP Sport zaklina rzeczywistość

W materiale TVP Sport Robert Lewandowski nie mówi o tęczowej opasce
W materiale TVP Sport Robert Lewandowski nie mówi o tęczowej opasce
Źródło zdjęć: © AKPA |
Magdalena Sawicka

02.09.2021 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na konferencji prasowej Robert Lewandowski przyznał, że nie miałby problemu z noszeniem tęczowej opaski kapitańskiej. W materiale TVP Sport ta wypowiedź piłkarza została usunięta.

Przed nadchodzącym meczem naszej reprezentacji z Albanią odbyła się konferencja prasowa. Robertowi Lewandowskiemu zadano pytanie o to, czy założyłby tęczową opaskę kapitańską. Taki gest solidarności z osobami LGBT+ pojawia się na wielu stadionach na całym świecie.

- Nie miałbym z tym problemu. Każdy jest człowiekiem, każdy ma emocje. Każdy jest osobą, którą warto i trzeba wspierać, więc pod tym względem nie byłoby dla mnie większego problemu - stwierdził kapitan naszej reprezentacji.

LEWANDOWSKI NA KONFERENCJI PRASOWEJ PRZED MECZAMI ELIMINACJI MŚ

Wypowiedź Roberta Lewandowskiego była przytaczana i parafrazowana przez większość portali w Polsce, nie tylko tych sportowych. Wyjątkiem jest tu TVP Info. Na portalu stacji nie pojawił się żaden tekst na ten temat. Co więcej, z opublikowanej relacji z konferencji reprezentacji Polski usunięto fragment, w którym piłkarz Bayernu Monachium mówi o tęczowej opasce.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (34)
Zobacz także