Krzysztof Ziemiec dostał własny program w TVP Info. Ma dodać "oddechu" stacji

Krzysztof Ziemiec jest twarzą "Teleexpressu"
Krzysztof Ziemiec jest twarzą "Teleexpressu"
Źródło zdjęć: © TVP

02.09.2021 07:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennikarz prowadzący "Teleexpress" i "Minęła 20" zyskał kolejny program na antenie TVP Info. Władze stacji pokładają spore nadzieje w tym formacie.

Krzysztof Ziemiec od kilkunastu lat z małymi przerwami jest związany z Telewizją Polską. Od 2019 r. pełni rolę gospodarza "Teleexpressu" w TVP1, ale częściej można go oglądać na antenie TVP Info w programach publicystycznych. Teraz zaoferowano mu nowe zajęcie.

Jak donosi portal Wirtualne Media, w drugiej połowie września w sobotniej, popołudniowej ramówce TVP Info ma pojawić się nowy program prowadzony przez Ziemca. Nie jest znany jeszcze jego tytuł, ale ma być to autorski kilkunastominutowy format rozmów na tematy polityczno-społeczne. Dziennikarz będzie go prowadził poza studiem, podróżując po Polsce, Europie i świecie.

- To mogą być oczywiście topowi politycy, np. zagraniczni, ale także ludzie kultury, sztuki, ciekawe osobowości. Chcemy, aby te rozmowy niosły ze sobą nie tylko znakomitą treść, ale także pewien "oddech" - skomentował szef TAI Jarosław Olechowski.

To odpowiedź TVP Info na "zapotrzebowanie wysokojakościowego dziennikarstwa". Program Krzysztofa Ziemca ma rozszerzyć ofertę "premium" stacji.

- To jest nasz sposób na poszukiwanie treści "premium", żeby zachęcić widza czymś więcej niż tylko newsem. Z jednej strony bowiem news jest oczywiście naszym core biznesem: nasi reporterzy są wszędzie tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy. Ale jednocześnie też rozwijamy segment "premium" i premiujemy takie właśnie dziennikarstwo - dodał Olechowski.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (28)
Zobacz także