Trwa ładowanie...

Oglądalność TVP Info spada. Wiadomo, jaki kanał włączają Polacy

TVP Info i TVN24 od lat biją się o widzów. Z analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement i udostępnionej serwisowi Wirtualne Media wynika, że tym razem stacja Telewizji Publicznej nie ma powodów do radości.

Danuta Holecka jest twarzą TVPDanuta Holecka jest twarzą TVP
dcb4bk1
dcb4bk1

TVP InfoTVN24 to stacje informacyjne, z założenia neutralne, ale tak naprawdę stojące po dwóch stronach politycznej barykady. Najnowsze wyniki oglądalności za lipiec 2021 mówią jednoznacznie, którą ze stacji wybierają widzowie. Jak czytamy na stronie Wirtualnych Mediów, średni dobowy udział TVN24 wyniósł 5,39 proc., TVP Info 4,06 proc.

Oba kanały odnotowały spadki względem analogicznego okresu sprzed roku. TVN24 o 8,02 proc., a TVP Info aż o 25,35 proc. Tutaj, chociaż spadki wystąpiły w obu przypadkach, stacja Telewizji Publicznej poradziła sobie znacznie gorzej.

Na trzecim miejscu wśród kanałów informacyjnych uplasował się Polsat News. Średni dobowy udział tej stacji to 2 proc. - ze spadkiem o 7,28 proc. rok do roku. Poza podium znalazły się TVP3, TVN24 BiS, Biznes24 (5. pozycja, ale wzrost oglądalności aż o 150 proc.).

TVN24 i TVN BiS łącznie miał większą oglądalność niż TVP Info i TVP3. Stacje prywatne zanotowały też niższe spadki niż kanały publiczne.

Ostatnio bardzo głośno jest o TVN. Grupa wciąż nie ma odnowionej koncesji na nadawanie swoich kanałów na terenie Polski. Ta kończy się już za nieco ponad miesiąc. Na przedłużenie koncesji stacja czeka już niemal półtora roku. Co się stanie pod koniec września? "Kanał TVN 24 nie zakończy emisji programu" - zapewnia Michał Samul, członek zarządy i redaktor naczelny stacji.

dcb4bk1

Nowe twarze TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dcb4bk1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcb4bk1