Ostatni "pasek" TVP Info. Po sekundzie już go nie było

Ostatni "pasek" TVP Info z 20.12.2023
Ostatni "pasek" TVP Info z 20.12.2023
Źródło zdjęć: © TVP Info

20.12.2023 12:32, aktual.: 20.12.2023 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W środę 20 grudnia TVP Info przestała nadawać w całej Polsce. Do ostatniej chwili stacja informowała swoich widzów o tym, że "minister kultury wydał uchwałę w sprawie TVP i PAP", która w praktyce pozwoliła obsadzić media publiczne ludźmi z nadania ministra rządu Donalda Tuska.

Sygnał TVP Info został wyłączony o godz. 11:18. Zamiast kanału informacyjnego TVP do godziny 12:00 emitowany był sygnał TVP 1 z serialem "Korona Królów". Nie działa też strona internetowa stacji, dostępna dotychczas pod adresem tvp.info. Według osób zatrudnionych w stacji, "w redakcji zapanowała panika".

W TVP Info do ostatnich chwil mówiono o "zamachu na wolne media" i "bezprawnej" próbie przejęcia kontroli nad Telewizją Polską i Polskim Radiem. Po godz. 11 zaproszony ekspert głosił, że "minister Sienkiewicz, łamiąc prawo, postanowił wprowadzić własny porządek do mediów".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wypowiedź została urwana, gdy u dołu ekranu pojawiło się hasło: "Zamach ‘koalicji ośmiu gwiazdek’ na media publiczne". Ten historyczny "pasek" był wyświetlany dosłownie przez jedną sekundę.

Przypomnijmy, że redakcja WP Teleshow rozmawiała niedawno z byłym pracownikiem TVP Info, który zajmował się wpisywaniem haseł na słynne "paski". A raczej "belki", gdyż "pasek" w nomenklaturze telewizyjnej to niewielkie pole na samym dole ekranu, gdzie wyświetlane są krótkie informacje. "Belka" z kolei to miejsce na "teksty publicystyczne", które przychodziły do szeregowych pracowników z góry.

Ostatni "pasek" TVP Info zniknął po sekundzie
Ostatni "pasek" TVP Info zniknął po sekundzie© TVP Info

Jak mówił nasz informator, żaden "belkowy" nie mógł ingerować w treść przepisywanych haseł, których autorami byli najprawdopodobniej ludzie z dyrekcji TVP czy TAI. Za "samowolkę" groziły kary pieniężne (zawieszenie bez otrzymywania wynagrodzenia lub tzw. dyżury za złotówkę), a nawet zwolnienie.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się nad ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także