TVP Info uderzy w TVN. Chce wytykać "kłamstwa" TVN

TVP Info będzie pokazywać cykl wymierzony w TVN
TVP Info będzie pokazywać cykl wymierzony w TVN
Źródło zdjęć: © fot. mat. pras.

01.07.2023 12:47, aktual.: 01.07.2023 13:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TVP Info wytacza najcięższe działa przeciwko TVN. W najbliższy poniedziałek zadebiutuje cykl "Jak oni kłamią", w którym chce wyciągnąć rzekome "kłamstwa i półprawdy" konkurencyjnej stacji.

Jak donosi serwis Wirtualne Media, program "Jak oni kłamią" będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 19:16. Każde wydanie potrwa do godz. 19:30. Celem programu jest opowiedzenie "o kłamstwach, półprawdach i manipulacjach telewizji z Wiertniczej".

Cykl zapowiedziano w piątkowym wydaniu "Wiadomości" po materiale Konrada Warzochy, w którym bezpośrednio zarzucono TVN wspieranie opozycji. Wykorzystano kilka często pokazywanych nagrań, w których Katarzyna Kolenda-Zaleska zwraca się do Tuska "panie profesorze", Monika Olejnik szarpie się z ministrem Czarnkiem w swoim programie, a Władysław Frasyniuk nazywa w TVN24 Straż Graniczną "watahą psów" i "śmieciami".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

TVP powtórzyła kolejny raz nieprawdziwą informację, że Piotr Kraśko zachęcał do udziału w marszu opozycji z 4 czerwca. Kraśko rzeczywiście pojawił się na grafikach promujących marsz opozycji, ale sam mówił na wizji, że zdjęcie zostało wykorzystane bez jego wiedzy i zgody na jednym z profili społecznościowych zwolenników PO. Tego tłumaczenia "Wiadomości" nie pokazały swoim widzom.

Wirtualne Media przypominają, że "Jak oni kłamią" to kolejny po "Fakty czy kłamstwa?" program w TVP Info dotyczący innych mediów.

Trzeba oczywiście przypomnieć, że Telewizja Polska od czasu rządów PiS jest fatalnie oceniana przez Polaków. Z niedawnego raportu Reuters Institute mogliśmy się dowiedzieć, że jedynie 28 proc. Polaków oceniło TVP jako wiarygodne źródło informacji. Przeciwną opinię wyraziło 47 proc. Tym samym TVP jest mniej wiarygodna nawet od tabloidów. Newsom z "Super Expressu" ufa 30 proc. osób, które wzięły udział w ankiecie. W przypadku "Gazety Polskiej" jest to 31 proc., a "Faktu" 33 proc. To mówi samo za siebie.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (802)
Zobacz także