Trwa ładowanie...

Dostało się TVN i aktorom. "Są częścią hybrydowego uderzenia na Polskę"

W poniedziałek 8 listopada tematem dnia w polskich mediach była sytuacja na granicy z Białorusią, gdzie grupy migrantów forsowały ogrodzenia ustawione przez polskie służby. W programie "Minęła 20" w TVP Info Michał Rachoń mówił o bitwie i przypomniał widzom, że "polskie elity" przyjazne opozycji już wcześniej dopuszczały się psychologicznych ataków na żołnierzy i strażników granicznych.

Michał Rachoń kręcił głową, gdy lektorka odczytywała słowa Barbary Kurdej-SzatanMichał Rachoń kręcił głową, gdy lektorka odczytywała słowa Barbary Kurdej-SzatanŹródło: TVP Info
d3slvdw
d3slvdw

Jak informowały Wiadomości WP, w poniedziałek doszło do masowych prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wieczorem migranci rozbili namioty i rozpalili ogniska. Po polskiej stronie granicy strzeże straż graniczna, policja i wojsko. We wtorek w sprawie kryzysu migracyjnego zbierze się Sejm. Działania reżimu w Mińsku potępiła już m.in. Unia Europejska, Stany Zjednoczone i NATO.

O sytuacji na granicy w programie "Minęła 20" mówił Michał Rachoń, który postanowił przypomnieć widzom zachowanie niektórych aktorów i wypowiedzi na antenie TVN/TVN24.

- Ponieważ wojna hybrydowa opiera się na wywoływaniu psychologicznej presji zarówno na społeczeństwo, jak i na służby broniące zaatakowanego państwa, należy przypomnieć, kto jako pierwszy zaatakował otwarcie polskich żołnierzy i Straż Graniczną. Tych, którzy dziś bronią polskiej granicy. W przestrzeni publicznej zrobił to Władysław Frasyniuk i goszczący go dziennikarz stacji TVN Grzegorz Kajdanowicz – mówił Rachoń.

tvp TVP Info
Źródło: TVP Info

Po tych słowach wyświetlono fragment programu stacji TVN, w którym Frasyniuk nazywał polskich żołnierzy "śmieciami" i "watahą psów czyhającą na biednych ludzi".

d3slvdw

Rachoń przypomniał też wypowiedź Agnieszki Holland, która odbierając nagrodę filmową, "nazwała Polaków kolaborantami, a polskie służby porównała do komunistycznych zbrodniarzy".

- Do całej tej operacji włączyli się także aktorzy – ciągnął Rachoń, przysłuchując się wulgarnej wypowiedzi Barbary Kurdej-Szatan. Dziennikarz TVP Info tylko patrzył w kamerę z poważną miną i kręcił głową na znak dezaprobaty, gdy lektorka odczytywała słowa aktorki.

Swoje pięć minut na antenie TVP Info miał też Maciej Stuhr w cytowanej wypowiedzi z programu TVN. Aktor mówił przed kamerą, że migrantom "trzeba zapewnić dach nad głową i zastanowić się, co dalej", bo alternatywą jest to, że ludzie będą ginąć w lesie.

tvp TVP Info
Źródło: TVP Info

- Połączeniem tych obu kierunków hybrydowego uderzenia na Polskę był skandaliczny spot, w którym wystąpiła m.in. aktorka Maja Ostaszewska – kontynuował Michał Rachoń. Mowa o filmiku pt. "Apel do Straży Granicznej. Co to za rozkazy, które nie pozwalają nieść pomocy?", który 2 listopada pojawił się na kanale tygodnika "Polityka" na YouTube. Po tygodniu miał 11 tys. wyświetleń i 1,7 tys. negatywnych reakcji (kciuki w dół) na 70 pozytywnych. Komentarze pod filmikiem zostały wyłączone.

Kłótnia Tuska z dziennikarzem TVP. Ekspert komentuje wprost

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3slvdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3slvdw