Trwa ładowanie...

TVP chwali się nowym filmem. Widzowie ślą skargi

Telewizyjna Jedynka, a także TVP Info pokazały film "Jesteś mechanizmem niszczącym", w którym przedstawiono to, jak media krytykowały Pawła Adamowicza. Po emisji rozlała się fala komentarzy. Ale na wpisach nie poprzestano. Pojawiły się też oficjalne skargi.

screen z filmu "Jesteś mechanizmem niszczącym" screen z filmu "Jesteś mechanizmem niszczącym" Źródło: YouTube
d3s9y1f
d3s9y1f

Mijają trzy lata od tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Tymczasem TVP przygotowała film dokumentalny, w którym próbuje udowodnić, że za nagonką na prezydenta stały większość mediów w Polsce i opozycja, ale nie TVP. "TVP pokazała wyniki badań, według których w latach 2013-2014 o Pawle Adamowiczu - gdy zaczęły się problemy z prawem - najczęściej pisały portale internetowe, a szczególnie portal "Wyborczej" i media lokalne, w których było po kilkadziesiąt wzmianek. Liczby są jednak nieporównywalne z liczbą wzmianek o Adamowiczu w TVP w roku 2018" - punktowaliśmy w szczegółowym tekście o tej produkcji.

W 2018 r. TVP wyemitowała 1773 materiały o Adamowiczu, z których większość miała negatywny wydźwięk. Biorąc to pod uwagę, na krytyczne komentarze pod adresem twórców filmu nie trzeba było długo czekać. Ale wpisy na Twitterze czy Facebooku to jedno - do KRRiT wpłynęły także oficjalne skargi.

Zobacz: Brat Pawła Adamowicza wybaczył sprawcy zbrodni? "Nie ma o tym mowy". Wyjaśnia dlaczego

W kilka dni po emisji reportażu do KRRiT wpłynęły trzy skargi na materiał, co potwierdza rzeczniczka organizacji, Teresa Brykczyńska.

d3s9y1f

- Dotychczas w sprawie filmu dokumentalnego "Jesteś mechanizmem niszczącym" wpłynęły trzy skargi indywidualne. Zarzuty: "materiał tendencyjny, jednostronny, wykorzystujący spreparowane materiały; atak na osobę zmarłą, która nie może się bronić" - cytują Brykczyńską Wirtualne Media.

- Przerzucanie winy za robienie złej atmosfery wokół Adamowicza, na jego zaplecze polityczne i niezależne media, to prawdziwy cyrk absurdu – mówił w rozmowie z WP prof. Maciej Mrozowski, medioznawca z Uniwersytetu SWPS.

Głos po filmie zabrała także obecna prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

- Prezydent Paweł Adamowicz nie żyje od trzech lat, postępowanie sądowe będzie wadliwe, bo w składzie jest sędzia z neoKRS. Tymczasem machina propagandowa TVP nie ustaje, co więcej próbują zmyć z siebie odpowiedzialność i to nie tylko polityczną - skomentowała dokument Tulickiego.

d3s9y1f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s9y1f