Trwa ładowanie...

TVN Style wciąż bez koncesji. Prawnicy wysyłają ponaglenia, KRRiT monitorują ramówkę

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji już od 10 miesięcy rozpatruje wniosek o przedłużenie koncesji dla TVN Style. Decyzja w sprawie przyszłości lifestylowego kanału grupy Warner Bros. Discovery wciąż nie zapadła, mimo zabiegów prawników stacji i postawy niektórych członków Rady pod przewodnictwem Macieja Świrskiego.

Jedną z twarzy TVN Style jest Marzena Rogalska, która prowadzi program "Rogalska Show"Jedną z twarzy TVN Style jest Marzena Rogalska, która prowadzi program "Rogalska Show"Źródło: Materiały prasowe
d3opp5x
d3opp5x

Pod koniec lipca wygasa obecna koncesja TVN Style. Właściciel kanału należącego do amerykańskiego holdingu już w czerwcu ubiegłego roku wystąpił do KRRiT z wnioskiem o jej przedłużenie. Do dziś nie otrzymał jednak zgody na dalsze nadawanie.

Rada, na której czele stoi Maciej Świrski i w której większość mają specjaliści powołani głosami rządzącej do niedawna Zjednoczonej Prawicy, już od ponad dziesięciu miesięcy rozpatruje wniosek, dopatrując się możliwych uchybień po stronie nadawcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

TVN24 z przedłużoną koncesją. Kosiniak-Kamysz komentuje wprost

Jak informował m.in. serwis Wirtualnemedia.pl, jednym z zastrzeżeń KRRiT pod adresem właścicieli TVN Style są wyniki zleconego monitoringu emitowanych treści, który wykazał niewielkie (sięgające ok. czterech procent) nieprawidłowości. Chodzi o niewystarczającą liczbę programów dokumentalnych i publicystycznych na antenie.

Mimo iż w ocenie niektórych członków KRRiT, jak np. medioznawcy prof. Tomasza Kowalskiego, monitoring nie powinien wstrzymywać decyzji o przedłużeniu koncesji (jak podkreśla, Rada zawsze może ją cofnąć), to większość członków Rady z przewodniczącym Maciejem Świrskim na czele odrzucili parę dni temu kolejny wniosek o głosowanie w tej sprawie.

d3opp5x

KRRiT monitoruje, prawnicy TVN interweniują

Maciej Świrski w żaden sposób nie uzasadnił decyzji Rady o odrzuceniu wniosku dotyczącego koncesji dla TVN Style, tłumacząc, że "nie ma takiego obowiązku". Przeciwko działaniom KRRiT, a raczej ich braku, protestuje z kolei stacja.

Reprezentujący ją prawnicy pod koniec kwietnia wysłali do regulatora kolejne już pismo ponaglające. Wówczas liczono, że Rada zajmie się sprawą na posiedzeniu z 8 maja. Dziś już wiadomo, że najbliższym możliwym terminem rozpatrzenia wniosku będzie kolejne spotkanie KRRiT zaplanowane na 28 maja.

Wcześniejsze problemy TVN z koncesją

Przypomnijmy, że parę lat wcześniej podobne problemy z przedłużeniem koncesji miał inny kanał należący do grupy Warner Bros. Discovery - TVN24. Koncesję dla najpopularniejszej stacji informacyjnej w kraju KRRiT uchwaliła jesienią 2021 roku po ponad półtora roku od złożenia przez nadawcę wniosku.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" przestrzegamy przed wyjściem z kina za wcześnie na "Kaskaderze", mówimy, jak (nie)śmieszna jest najnowsza komedia Netfliksa "Bez lukru" oraz jaramy się Eurowizją. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3opp5x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3opp5x