TVN się nie hamuje. Osiem gwiazdek w serialu Playera

Kadr z serialu Playera "Behawiorysta"
Kadr z serialu Playera "Behawiorysta"
Źródło zdjęć: © Player
oprac. MOS

05.01.2022 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy serwisu Player wyczekiwali nowej adaptacji prozy Remigiusza Mroza. Uważni widzowie w pierwszym odcinku "Behawiorysty" mogą dopatrzyć się wyraźnego politycznego sygnału.

Od czasu walki o przedłużenie koncesji w Polsce TVN nie kryje się z krytyką obozu władzy. Bezpardonowo wyśmiewają działania konkurencji sprzyjającej rządom PiS. Niedawno tuż po głosowaniu Sejmu w sprawie ustawy "lex TVN" nie zapraszano do TVN24 polityków Zjednoczonej Prawicy.

Na co dzień w programach nadawanych na żywo również nie brakuje akcentów szydery wobec władzy np. gdy Konrad Piasecki wytknął Marcinowi Horale, że w trakcie nadawania "Kawy na ławę" notorycznie odczytuje SMS-y rzekomo z narracją z Nowogrodzkiej.

Niekiedy swoje sympatie polityczne zdradzają też goście niezwiązani na co dzień z polityką np. pacjent szpitala w koszulce z ośmioma gwiazdkami. Charakterystyczny symbol sprzeciwu wobec władzy pojawił się też na laptopie jednej z bohaterek nowego serialu Playera "Behawiorysta".

Ujęcie z laptopem, na którego klapie wyróżnia się naklejka z ośmioma gwiazdkami, pojawia się kilkukrotnie w pierwszym odcinku produkcji. Producenci musieli więc być świadomi, że uważni widzowie wychwycą ten szczegół.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (45)
Zobacz także