TVN nie pokaże Sylwestra z Warszawy. Miasta nie stać na taką imprezę

Olivier Janiak i Marcin Prokop prowadzili ostatni warszawski Sylwester w 2019 r.
Olivier Janiak i Marcin Prokop prowadzili ostatni warszawski Sylwester w 2019 r.
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | AKPA

22.09.2022 12:30, aktual.: 22.09.2022 12:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Telewizji Polskiej i Polsacie trwają przygotowania do imprez sylwestrowych, które będą tradycyjnie transmitowane na żywo na antenach tych stacji. TVN jako jedyny z "wielkiej trójki" nie pokaże koncertów sylwestrowych. Chyba, że zorganizuje własne.

W tym roku TVP powróci do Zakopanego, by transmitować "Sylwester Marzeń" na antenie Dwójki. Polsat swoją "Sylwestrową Moc Przebojów" zorganizuje na Śląsku. TVN nawiązywał dotychczas współpracę z administracją Warszawy, ale miasto stołeczne w tym roku nie zorganizuje koncertu na zakończenie roku.

- Obecnie skupiamy się na szukaniu oszczędności, dlatego zapadła decyzja o tym, że w tym roku Warszawa nie będzie organizowała plenerowego koncertu sylwestrowego - mówił "Presserwisowi" Wojciech Śmiech, zastępca dyrektora biura marketingu miasta w Urzędzie m.st. Warszawy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Śmiech zwrócił uwagę na drastyczny wzrost kosztów energii (w przyszłym roku ma przekroczyć pół miliarda zł) i "nieustanne ograniczenie przychodów Warszawy z podatku PIT". Według urzędnika przez takie decyzje rządu miasto Rafała Trzaskowskiego traci miliardy zł.

Przypomnijmy, że TVN transmitował warszawskie koncerty sylwestrowe w latach 2016-2019. Później imprezy nie odbywały się z powodu pandemii. Ostatni Sylwester w TVN przyciągnął przed telewizory ponad 1,5 mln widzów.

Na antenie Dwójki "Sylwester Marzeń" 2021/2022 miał średnią oglądalność na poziomie 4,9 mln widzów. Według Nielsena, gdyż Jacek Kurski, powołując się na własne ustalenia, chwalił się przekroczeniem liczby 6,1 mln widzów (w szczycie ponad 8 mln).

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (86)
Zobacz także