Trwa ładowanie...
d35pqwa

Trójka znów zanotowała spadek słuchalności. To najsłabszy wynik w historii

Ubyło kolejnych słuchaczy Programu Trzeciego. Od maja do lipca stacja straciła ich najwięcej spośród wszystkich rozgłośni, które brały udział w badaniu słuchalności Radio Track Kantar Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radiowa Trójka straciła kolejnych słuchaczy
Radiowa Trójka straciła kolejnych słuchaczy (Facebook)
d35pqwa

Wyniki badania opracował portal wirtualnemedia.pl. Badano słuchalność jedenastu rozgłośni w przedziale od maja do lipca br. w grupie wiekowej 15-75 lat. Z analizy wynika, że Trójka znalazła się obecnie na siódmym miejscu i w porównaniu do poprzedniego badania zanotowała spadek o dwie lokaty. Udział procentowy Programu Trzeciego w badanej grupie słuchaczy wyniósł 4,1. Trójka zanotowała najniższy wynik w historii badania Radio Track i jednocześnie największy odpływ słuchaczy. W porównaniu do poprzedniego analizowanego okresu (kwiecień-czerwiec 2020) stacja straciła 1pkt. procentowy.

Trójkę pod względem słuchalności wyprzedziły takie rozgłośnie jak: Audytorium 17 (5. lokata) czy RMF MAXXX (6. lokata). Pierwszą trójkę najchętniej słuchanych stacji otwierają: RMF FM, Radio ZET i Eska.

Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

Przypomnijmy, że w połowie maja wybuchł skandal po tym, jak władze radia anulowały wydanie Listy Przebojów, które wygrała piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy mój". Tłumacząc się z zarzutów cenzury, dyrekcja oskarżyła min. twórcę Listy Przebojów, Marka Niedźwieckiego, o nieprawidłowości przy liczeniu głosów. Z nacisków na pracowników stacji i sytuacji w Trójce władze Programu Trzeciego i Dyrektor Polskiego Radia tłumaczyły się m.in. na senackiej komisji kultury i środków przekazu. Wtedy prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska, sugerowała, że za niskie wyniki słuchalności Trójki odpowiedzialność ponoszą jej dziennikarze, którzy w akcie solidarności z Niedźwieckim odeszli ze stacji.

d35pqwa

Niedługo później ze stanowiska ustąpił skompromitowany aferą dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski, a na tym stanowisku zastąpił go wieloletni dziennikarz stacji Kuba Strzyczkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35pqwa

Podziel się opinią

Share
d35pqwa
d35pqwa