Trwa ładowanie...

Trójka znów zanotowała spadek słuchalności. To najsłabszy wynik w historii

Ubyło kolejnych słuchaczy Programu Trzeciego. Od maja do lipca stacja straciła ich najwięcej spośród wszystkich rozgłośni, które brały udział w badaniu słuchalności Radio Track Kantar Polska.

Radiowa Trójka straciła kolejnych słuchaczyRadiowa Trójka straciła kolejnych słuchaczyŹródło: Facebook
d3w6n0v
d3w6n0v

Wyniki badania opracował portal wirtualnemedia.pl. Badano słuchalność jedenastu rozgłośni w przedziale od maja do lipca br. w grupie wiekowej 15-75 lat. Z analizy wynika, że Trójka znalazła się obecnie na siódmym miejscu i w porównaniu do poprzedniego badania zanotowała spadek o dwie lokaty. Udział procentowy Programu Trzeciego w badanej grupie słuchaczy wyniósł 4,1. Trójka zanotowała najniższy wynik w historii badania Radio Track i jednocześnie największy odpływ słuchaczy. W porównaniu do poprzedniego analizowanego okresu (kwiecień-czerwiec 2020) stacja straciła 1pkt. procentowy.

Trójkę pod względem słuchalności wyprzedziły takie rozgłośnie jak: Audytorium 17 (5. lokata) czy RMF MAXXX (6. lokata). Pierwszą trójkę najchętniej słuchanych stacji otwierają: RMF FM, Radio ZET i Eska.

Trójka straciła najlepszych dziennikarzy. Afera okazała się gwoździem do trumny

Przypomnijmy, że w połowie maja wybuchł skandal po tym, jak władze radia anulowały wydanie Listy Przebojów, które wygrała piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy mój". Tłumacząc się z zarzutów cenzury, dyrekcja oskarżyła min. twórcę Listy Przebojów, Marka Niedźwieckiego, o nieprawidłowości przy liczeniu głosów. Z nacisków na pracowników stacji i sytuacji w Trójce władze Programu Trzeciego i Dyrektor Polskiego Radia tłumaczyły się m.in. na senackiej komisji kultury i środków przekazu. Wtedy prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska, sugerowała, że za niskie wyniki słuchalności Trójki odpowiedzialność ponoszą jej dziennikarze, którzy w akcie solidarności z Niedźwieckim odeszli ze stacji.

Niedługo później ze stanowiska ustąpił skompromitowany aferą dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski, a na tym stanowisku zastąpił go wieloletni dziennikarz stacji Kuba Strzyczkowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3w6n0v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w6n0v