Trwa ładowanie...

Transfer z TVP do Polsatu! Agata Biały-Cholewińska dołączy do męża

Po aferze wokół wyroku Trybunału Konstytucyjnego i słów Michała Cholewińskiego w programie TVP Info, on i jego żona zniknęli z anteny. W czerwcu Cholewiński zaczął pracę w Polsacie, teraz dołączy do niego żona.

Agata Biały-Cholewińska zacznie pracę w Polsat NewsAgata Biały-Cholewińska zacznie pracę w Polsat NewsŹródło: Materiały prasowe, fot: x
d4ictie
d4ictie

Jak podają Wirtualne Media, Agata Biały-Cholewińska przeszła z TVP do Polsat News, który od czerwca tego roku jest pracodawcą jej męża. Dziennikarka, jak czytamy, widnieje już w grafiku redakcji, a w programach Polsat News ma zadebiutować już w poniedziałek, 1 listopada. Widzowie najprawdopodobniej będą mogli ją zobaczyć w paśmie "W rytmie dnia".

Jesienią 2020 r. Michał Cholewiński odważył się na zaskakujące oświadczenie na antenie. Odniósł się do kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy aborcyjne. Jego słowa przyniosły szybkie konsekwencje.

Te programy kochała Polska. Zniknęły z anteny TVP

"Ja przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, sentencji, ani uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego, to nie czas i nie miejsce (...) ale ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, dlaczego TK w tym czasie - rozedrgania, poważnych innych problemów w Polsce, ale także niepokoju wielu ludzi, podjął tę sprawę i dopuszczono do tego, że to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie. To jest moje oświadczanie i tego nie rozumiem" - podkreślił stanowczo Cholewiński.

d4ictie

W ramach kary szefostwo miało zdegradować Cholewińskiego. Dziennikarz oraz jego żona otrzymali propozycję przeniesienia się do dużo mniej popularnej stacji TVP Polonia, za dużo mniejsze pieniądze. Wirtualne Media z kolei informowały, że małżeństwo dziennikarzy trafiło do grupy rezerwowej dziennikarzy TVP Info, by móc pojawić się na ekranie dopiero wtedy, gdy któryś z prezenterów zachoruje lub trafi na kwarantannę.

d4ictie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ictie