Trwa ładowanie...

"Top Model": Dawid Woskanian triumfatorem 8. edycji. Przezwyciężył chorobę w programie

Dawid Woskanian wygrał 8. edycję programu TVN "Top Model". Wszyscy wiedzieli o jego chorobie, ale nie pozwalał jej uaktywnić się i pokonywał ją podczas każdej sesji. Jego triumf podzielił internautów. Część z nich nie była zadowolona z wyniku.

"Top Model": Dawid Woskanian triumfatorem 8. edycji. Przezwyciężył chorobę w programieŹródło: East News
d45tx62
d45tx62

"Top Model": Dawid Woskanian wygrał program

Dawid Woskanian był jednym z 4 finalistów programu "Top Model". O zwycięstwo walczyli z nim Sandra Dorsz, Olga Kleczkowska i Stanisław Obolewicz. Finaliści brali udział w 4 pokazach mody i 3 sesjach zdjęciowych - do magazynu "Glamour", dla marki Apart i w futurystycznych stylizacjach w sesji z samochodami Peugeot 208.

Za wszystkie występy w ostatnim odcinku najwięcej punktów od jurorów i głosów od widzów zebrał właśnie Dawid. Jury stwierdziło, że ma prawdziwy talent do modelingu i podchodzi do tematu bardzo profesjonalnie. Wcześniej obawiano się, że ze względu na jego chorobę (zespół Tourette'a)
będzie nieco łagodniej traktowany, ale ostatecznie tak nie było.

Za wygraną w "Top Model" Dawid Woskanian otrzymał 100 tys. zł. Pojawi się też na okładce magazynu "Glamour".

ZOBACZ TEŻ: Joanna Krupa dyskutuje z mamą o menopauzie: "Możesz mieć wcześniej"

"Top Model": Widzowie podzieleni po wygranej Dawida Woskaniana

Dawid Woskanian nie był faworytem widzów show. Część z nich uważała, że zwycięstwo należało się Oldze lub Stanisławowi. "Gratuluję wygranej i opanowania choroby, jednak myślałam, że wygra Olga albo Stanisław", "Lubię dobre żarty na wieczór", "Chciałabym wykaz SMS-ów zobaczyć" - pisali.

d45tx62

Byli też obrońcy sukcesu Dawida, którzy życzyli modelowi, by nie przejmował się hejterami. "Choroba nie wyklucza z wygranej takiego programu. Bardzo dobrze, ze wygrał Dawid udowodnił, ze niemożliwe nie istnieje" - czytamy w komentarzach w mediach społecznościowych.

"Top Model": Kim jest Dawid Woskanian? Na co choruje?

Dawid Woskanian ma zaledwie 20 lat. Jest dość wysokim mężczyzną - mierzy 186 cm. Pochodzi z Bielska-Białej, ale mieszka w niedalekiej wsi Kozy. Zgłosił się do "Top Model", ponieważ od jakiegoś czasu interesuje się modelingiem. Uważał, że program może mu dać duże możliwości pracy w zawodzie. W dzieciństwie był piłkarzem drużyn juniorskich lokalnego klubu, ale od 3 lat skupia się na street workoucie. Jego największym marzeniem jest zostanie zawodowym modelem, który będzie aktywnie pracował.

Od 6-7 roku życia cierpi na zespół Tourette’a. To wrodzone zaburzenie neurologiczne charakteryzujące się przede wszystkim występowaniem licznych tików ruchowych i werbalnych. Niestety, choroba jest praktycznie nieuleczalna. Leczenie ogranicza się do terapii behawioralnej i farmakoterapii. Na szczęście Dawid Woskanian nie miał żadnych napadów choroby w trakcie castingów, pokazów i sesji.

d45tx62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45tx62