Tomasz Schafernaker jest pogodynkiem w BBC. Królowa Elżbieta II miała być nim zachwycona
Tomasz Schafernaker gościł w sobotnim wydaniu "Pytania na śniadanie". Prezenter pogody, który bardziej kojarzony jest na Wyspach Brytyjskich niż w Polsce, odniósł się do pogłosek, jakoby miał być ulubieńcem królowej Elżbiety II.
Tomasz Schafernaker to polsko-brytyjski prezenter pogody urodzony w Gdańsku. Wyższe wykształcenie postanowił jednak zdobyć na Wyspach, gdzie ukończył meteorologię na Uniwersytecie Reading w hrabstwie Berkshire. Ze stacją BBC związał się w 2000 r. Kiedy rozpoczynał pracę u brytyjskiego publicznego nadawcy miał zaledwie 22 lata, co uczyniło go najmłodszym pogodynkiem w BBC w historii. 17 lat po jego debiucie Schafernaker został okrzyknięty ulubionym prezenterem pogody Brytyjczyków.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Telewizja zdarzyła się przypadkowo"
Tomasz Schafernaker był jednym z gości Katarzyny Pakosińskiej i Piotra Wojdyło w sobotnim wydaniu "Pytania na śniadanie". Zanim prowadzący zagadnęli prezentera o jego pracę dla brytyjskiej telewizji publicznej, na ekranie wyświetliła się kompilacja zabawnych wpadek pogodynka na wizji. W samej rozmowie 45-latek przyznał, że uwielbia swoje zajęcie, lecz nie taka profesja marzyła mu się od najmłodszych lat.
- Absolutnie od dziecka miałem obsesję na punkcie pogody. (...) Telewizja nie wchodziła nigdy w rachubę. Chciałem być meteorologiem, telewizja zdarzyła się przypadkowo. Moja ciocia, siostra ojca, złożyła podanie na asystenta BBC, gdy byłem na wakacjach w Azji. Wróciłem, miałem spotkanie, było kilka tysięcy osób na jedno miejsce, a ja jeszcze tego samego dnia dostałem pozytywną odpowiedź - zdradził Schafernaker.
Ulubieniec Elżbiety II?
Mężczyzna odniósł się także do plotek, jakoby miał być ulubionym prezenterem pogody królowej Elżbiety II. O tych doniesieniach dowiedział się z prasy.
- Dowiedziałem się o tym w gazecie. Nie mogę tego potwierdzić, ale podobno ktoś z Pałacu Buckingham powiedział komuś, że królowa mnie ogląda. Oni w ogóle uwielbiają pogodę, w Wielkiej Brytanii publiczność darzy sympatią wszystkich prezenterów pogody - powiedział pogodynek.
W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: