Trwa ładowanie...

Tomasz Rożek odchodzi z Trójki. Potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską

Tomasz Rożek odchodzi z radiowej Trójki. To pokłosie afery związanej z unieważnieniem notowania Listy Przebojów.

Share
Tomasz Rożek odchodzi z Trójki. Potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską
Źródło: ONS
d37pxg8

Afera związana z unieważnieniem Listy Przebojów Trójki nie milknie. Kolejni dziennikarze żegnają się ze stacją. 20 maja na zakończenie audycji "Pytania z kosmosu" emitowanej w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" Tomasz Rożek powiedział: - Bardzo Państwu dziękuję. Bardzo też Państwu dziękuję za wszystkie pytania i życzę miłego dnia.

Prowadzący pasmo odpowiedział na to: - To my dziękujemy, panie doktorze, za wszystkie te przez lata udzielane odpowiedzi. I z nadzieją na "do usłyszenia".

Skontaktowaliśmy się z Tomaszem Rożkiem z pytaniem, czy postanowił odejść z radia. Potwierdził tę informację.

d37pxg8

Wcześniej przyłączył się do protestu dziennikarzy Trójki i poparł Marka Niedźwieckiego. Poinformował o tym na Facebooku.

Tomasz Rożek to dziennikarz naukowy i fizyk, który prowadził na antenie Trójki audycję "Pytania z kosmosu". W kilkuminutowym programie odpowiadał na pytania słuchaczy związane z nauką.

Tomasz Rożek jest kolejną osobą, która zdecydowała się na odejście z Trójki po tym, jak unieważniono notowanie Listy Przebojów, które wygrał Kazik z przebojem "Twój ból jest lepszy niż mój". Tekst piosenki uderza w Jarosława Kaczyńskiego, który 10 kwietnia złamał zasady przymusowej izolacji i pojawił się na cmenatrzu.

d37pxg8

Zobacz także: Trójka i Kazik. Jarosław Gowin o aferze: "bezprecedensowe"

Z informacji, jakie trafiły do mediów społecznościowych, wiadomo, że dziennikarz odpowiedzialny za liczenie głosów został zawieszony, a prowadzący program Marek Niedźwiecki po 38 latach odszedł z rozgłośni. Afera spowodowała kolejną falę odejść: w geście solidarności z Niedźwieckim z Trójką rozstali się m.in. Agnieszka Szydłowska, Hirek Wrona i Michał Olszański.

d37pxg8

Podziel się opinią

Share
d37pxg8
d37pxg8